Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Kolmapäeva, 13. märtsi õhtul kell 20.37 teatati, et Tartumaal Tabivere alevikus Tiigi tänaval põleb kahekorruseline elumaja.

Päästjate saabumise ajaks olid elanikud välja saanud, kuid majja jäänud kass. Kass leiti suitsu täis ruumidest kahjuks hukkununa.

Pääste suitsusukeldujad leidsid tulekolde pliidi lähedusest vannitoa ukse piida ja seina vahelt ning see kustutati minimaalse veekuluga, et veekahjustusi ära hoida. Siiski tuli tuleohutuse tagamiseks ehituskonstruktsioone lahti võtta.

Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli põlengu põhjuseks ehitusviga – vannitoa uksepiit oli ehitusvahuga kinnitatud otse ahjuseina külge, mille temperatuuriks mõõdeti 150 kraadi.

Kahjuks ei leidnud päästjad hoonest töökorras suitsuandurit. Toa laes oli sulanud andur, mis häält ei olnud teinud ja vingugaasiandur oli välja lülitatud. See oleks võinud halvemate asjaolude kokkulangemisel maksta majaelanike elu. Suitsuanduri töökorrasolekut tuleb järjepidevalt kontrollida ning vajadusel vahetada seadme patarei. Ka vananenud, üle kümne aasta vanused andurid, tuleb välja vahetada.

Viimased uudised