Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

obinitsa muuseum

Üle 60 Eesti muuseumi ja näituseasutuse on otsustanud tagada Ukraina sõjapõgenikele kodakondsust tõendava dokumendi alusel tasuta sissepääs. Algatuse eesmärk on soodustada sõjapõgenike kohanemist Eestiga.  

„Ukraina vajab meie igakülgset tuge ja abi. Ukraina sõjapõgenikud on pidanud lahkuma oma kodust, tavapärasest elust ja turvavõrgust. Tasuta sissepääs meie muuseumidesse on väike žest, kuid aitab loodetavasti kriisipiirkonnast Eestisse jõudnutel siin paremini kohaneda ning läbielatust taastuda,“ rääkis kultuuriminister Tiit Terik. „Oleme meie muuseumidele ja näitusepaikadele selle algatuse eest väga tänulikud. Samuti on rõõm näha, et mitmed muuseumid pakuvad lisaks tasuta sissepääsule ukrainakeelseid haridusprogramme või ekskursioone, “ lisas ta.

Tasuta sissepääsu võimaldavad Ukraina sõjapõgenikele kõik riigimuuseumid ja riigi asutatud sihtasutuste muuseumid ning mitmed munitsipaal- ja eramuuseumid. Kõigi algatusega liitunud muuseumide ja näituseasutustega saab tutvuda siin.

Tasuta sissepääsuõiguse tõendamiseks peab olema ette näidata Ukraina kodakondsust tõendav dokument – biomeetriline pass, muu kehtiv reisidokument või Ukraina suursaatkonnast väljastatud isikuandmetega sertifikaat.

Viimased uudised