Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Ukraina poolel on hukkunud ligi 10 000 võitlejat, ütles Ukraina presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš.

Saatejuht Mark Feigin küsis Arestovõtši käest saates Feigin Live, kui palju on Ukraina armees hukkunuid. Arestovõtš ütles, et Venemaa rünnaku algusest on hukkunud keskmiselt 100 võitlejat päevas. See teeb kokku ligi 10 000 võitlejat.

Arestovõtši sõnul on Vene kaotused samuti väga suured, iga päev hukkub Vene poolel sadu võitlejaid. Arestovõtši väitel on rindele saabunud esimesed araablased ja ka nende seas on palju hukkunuid.

Arestovõtš ütles, et venelasi hukkub tänu Lääne relvadele. „Saatke veel relvi ja hukkunuid on veel rohkem,” ütles Arestovõtš naerul näoga.

Lahingutegevuse kohta rääkis Arestovõtš, et võitlus toimub Ukraina idaosas Severodonetski juures, samuti lõunas Hersoni oblastis, kus oli hukatud üks järjekordne Vene kindral.

Arestovõtš ütles, et Ukraina kahurivägi töötab väga hästi, samuti luure, seetõttu pole midagi karta.

Putini jutu kohta Peeter I ja Narva kohta rääkis Arestovõtš, et sellega üritatakse põhjendada sõja pikale venimist. Putin ütles, et Peeter I sõdis Rootsiga 21 aastat.

Arestovõtši sõnul on Putin siiani võimul, kuna ta on Lääne jaoks mugav ja ettearvatav tegelane, kellega on mugav asju ajada, nö business as usual. Lääs on Putini loonud ja hoiab teda võimul, ütles Arestovõtš.

Nagu tõi välja Ukraina suursaadik Saksamaal Andrei Melnikov, on Saksamaa import Venemaalt alates aasta algusest kasvanud 60 protsendi võrra, rahas teeb see 6 miljardit eurot. Kuidas on võimalik sellises olukorras võita Putinit, küsis Arestovõtš.

Arestovõtši sõnul on Putin täielikult Lääne poolt loodud. Teda hoitakse võimul ja õigustatakse Lääne poolt. Ja Putin teab seda väga hästi. Välja on kujunenud huvitav olukord, kus Lääne poolt loodud tegelane müüb venelastele Lääne-vastasust. Ning Lääs on väga hästi teadlik, kellega tegu. Lääs on temaga 22 aastat asju ajanud ja ta on seetõttu ettearvatav.

Arestovõtš ütles, et on valmis igas päev tümitama Läänt, kuni sealsed inimesed hakkavad Ukrainale sõjatehnikat saatma koguses, mis võimaldab lahendada Vene sissetungi probleemi. Arestovõtš ütles, et tema ei saa leppida mingite järeleandmistega Putinile.

Arestovõtš ütles, et USA-lt saadi küll 6000 tankitõrjeraketti Javelin, aga midagi enamat pole saadetud. Arestovõtši sõnul on arusaamatu, miks see nii on.

Viimased uudised