Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

„Me võitsime Vene erioperatsiooni,” ütles saates Ukraina presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš. Tema sõnul tuleb aga võita sõda ja see võtab kaua aega.

Arestovõtš ütles saates Feigin Live, et Venemaa tahab küll võita sõda, aga seda tuleb teha neljal rindel: diplomaatilisel, informatsioonilisel, sõjalisel ja majanduslikul.

Selleks, et Venemaa ei saaks sõda võita, tuleb kehtestada sanktsioonid, et Venemaa ei suudaks pikaajaliselt vastu pidada, märkis Arestovõtš. Tema sõnul aga lähevad Lääne varasemad seisukohad ja reaalne tegevus sanktsioonide osas lahku.

Arestovõtš ütles, et Lääs on hakanud aru saama, et Vene erioperatsioon küll kukkus läbi, aga sõda alles algas. Nüüd kalkuleeritakse Läänes, kas ollakse valmis pikaajaliseks sõjaks.

Lääne reaktsioonidest võib Arestovõtši sõnul aru saada, et valmistutakse pikaajaliseks konfliktiks ja sellega seotud majanduslikeks probleemideks. Valmistutakse pikaajaliseks sõjaks ja see on Arestovõtši sõnul hea, lisaks haubitsate saatmisele Ukrainale.

„See kestab veel kaua, minimaalselt mitu kuud,” ütles Arestovõtš sõja pikkust kommenteerides. Tema sõnul on Venemaal sõja võitmiseks eri rinnetel paremad võimalused. Tegemist on pika, tsivilisatsioonide võitlusega.

Lääs on aga otsustanud Arestovõtši sõnul olla pikaajaliselt Ukraina selja taga, eraldades laene ja muud majanduslikku abi ning relvastust.

Praeguste sündmuste kohta ütles Arestovõtš, et vastane liigub edasi Ukraina idaosas ja eesmärk on isoleerida Lõssõtšanski linn Severodonetskist. Samuti on hakatud pommitama Harkivi piirkonda.

Ukraina lõunaosas Hersoni oblastis on aga suudetud peatada Vene pealetung.

USA raketiheitjate kohta ütles Arestovõtš, et selles asja pole veel kõik lõpuni selge. Nimelt on võimalik neis kasutada rakette, mis lendavad 300 kilomeetri kaugusele, aga ka neid, mille lennuulatus on väiksem. Kui aga USA üldse loobub raketiheitjate saatmisest, siis saab Ukraina väga kurjaks.

Praegu on Ukraina saanud eri riikidelt ligi 40 haubitsat, mille laskeulatus on 30 kilomeetri ringis.

Viimased uudised