Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Vägedes on tekkinud rahutus ja lõhenemine, ütles Ukraina kauaoodatud vasturünnakut kommenteerides presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš.

Arestovõtš rääkis asjast saates Feigin Live. Saatejuht Mark Feigin tundis huvi, kaugel on Ukraina vasturünnak, millega pidi kohe-kohe tagasi vallutatama Vene vägedele kaotatud alad. Ja kus on relvad, mis pidid juba kohal olema?

Arestovõtš ütles selle peale, et ta ei oska seda öelda, kuna pole teada, millises mahus ja millal relvad saabuvad. See aga mõjutab Ukraina vägesid, kus on tekkimas teatud rahutus.

Pilt selline, et on palju juttu, aga tegusid mitte, märkis Arestovõtš. Ja Vene väed muudkui tungivad peale. Seetõttu on inimesed muutunud rahutuks.

„Suurte loosungite aeg on möödas,” ütles Arestovõtš, „võime vasturünnakut oodata kaua. Ka rinde stabiliseerumist võime kaua oodata. Nüüd on vägedes alanud lõhenemine, täpsemalt mitte lõhenemine, vaid inimeste jagunemine nendeks, kes on moraalselt langenud ja ei suuda vastu pidada, ning nendeks, kes on valmis lõpuni võitlema.”

Arestovõtši sõnul on praegu vaja selliseid inimesi, kes on valmis kaua ootama ja vastu pidama. Kes on kannatlikud. Pealetung Vene vägedele tuleb, aga see ei juhtu kiiresti.

Arestovõtš ütles, et vastupealetung tuleb igal juhul, seda isegi siis, kui Lääne abi ei saabu, aga siis tuleb lihtsalt rohkem verd valada. Kaotada pole Ukrainal tehniliselt sõda võimalik, kuna siis muudetakse terve riik üheks suureks Butšaks.

„Isegi kui see võtab aega novembrini, aastavahetuseni, järgmise aasta aprillini või juunini, ikka võidame,” ütles Arestovõtš, „see lihtsalt võtab teatud aja ja kiiresti ei juhtu midagi. Aga kui tuleb vasturünnak, siis on uudised sellised, et… neid ei jõua ära kommenteerida.”

Praeguse olukorra kohta rindel ütles Arestovõtš, et Vene väed on seisma jäänud, aga pole teada, mis on põhjus ning mida nad kavandavad.

Arestovõtš ütles, et nädala pärast 15. juunil on uus ja kolmas kohtumine Ramsteinis, kus arutatakse Ukraina sõjalist toetamist. Esimesed suuremad relvasaadetised peaks kohale jõudma juuli alguses.

Viimased uudised