Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ligi 40 protsenti Ukraina elektritaristust on hävitatud Vene raketirünnakutes, mistõttu on suur osa riigist mattunud vastu talve pimedusse.

Endine elukutseline poksija ja Kiievi linnapea Vitali Klitško kutsub Ukraina liitlasi üles saatma tekke, generaatoreid ja talveriideid, kui riik valmistub karmiks talveks keset tõsist elektrikatkestust, vahendab Express.

Venemaa on tabanud Ukrainat tiibrakettide ja droonide rünnakutega, mis on suunatud riigi elektritaristule, et püüda külmutada Ukraina vastupanuvõimet lootuses, et see lõpuks Moskvale allub.

Ukraina peaministri asetäitja Irina Vereštšuk hoiatas teisipäeval välismaal viibivaid Ukraina põgenikke, et nad ei pöörduks koju enne kevadet.

Teleintervjuus ütles ta: „Palun inimestel mitte tagasi pöörduda. Peame talve üle elama.”

Ta ütles, et võrk „ei püsi”, kui pagulased välismaalt naasevad, ja hoiatas, et probleem „ainult süveneb”.

ÜRO pagulasagentuuri hiljutised andmed näitavad, et üle 7,7 miljoni Ukrainast pärit põgeniku on kogu Euroopas varjul.

Nüüd on 51-aastane Kiievi linnapea järjekordse humanitaarkriisi äärel, kuna Venemaa jätkab lakkamatuid rünnakuid elektrijaamade vastu.

Ta hoiatas: „Humanitaarprobleemi oht on üsna suur, kui neil [ukrainlastel] on sel talvel võimalus jääda Ukrainast välja, siis palun jääge sinna.”

Ta lisas: „Teeme kõik endast oleneva, et päästa oma inimeste elusid ja kaitsta neid. Kuid see talv on meie jaoks kindlasti suur väljakutse.”

Kiiev ja teised Ukraina piirkonnad on kannatanud kurnavate elektrikatkestuste all ning hoiatatakse, et need võivad kesta nädalaid või kuid.

Viimased uudised