Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ukraina õhujõud tegi ööl vastu tänast pühapäeva, 15. jaanuari avalduse, milles teatas, et Dnipros kortermajja lennanud raketti ei tulistatud alla, nagu väitis presidendi nõunik Oleksi Arestovõtš.

Ukraina õhujõud edastas sotsiaalmeedias järgmise teate:

Ukraina territooriumi kohale tulistati 14. jaanuaril 2023 viis tiibraketti Kh-22 (X-22) viielt Vene õhujõudude kaugpommitajalt Tu-22m3. Rünnakud viidi läbi Kurski piirkonnast ja Aasovi merelt.

Üks Kh-22 rakettidest, mis lasti välja Kurski oblastist 14. jaanuaril 2023 kella 15.30 paiku lendas Dnipro linnas (Naberežna Peremogõ tänaval) vastu kõrghoonet.

Raketi ligikaudne laskmise koht, lennukõrgus ja -kiirus tuvastati radari abil. Pole kahtlust, et see oli rakett Kh-22.

Ukraina relvajõududel pole relvi, mis suudaks seda tüüpi rakette alla tulistada. Alates Venemaa sõjalise agressiooni algusest on Ukraina territooriumile lastud välja üle 210 seda tüüpi raketi. Ühtegi ei ole õhutõrje abil alla lastud.

Kh-22 lõhkepea kaal on umbes 950 kg. Maksimaalne lennuulatus on kuni 600 km. Pika vahemaa tagant laskmisel võib rakett sihtmärgist kõrvale kalduda sadu meetreid.

Neid õhusihtmärke suudavad kinni püüda vaid õhutõrje raketisüsteemid, mida tulevikus võivad Ukrainale pakkuda Lääne partnerid (räägime sellistest süsteemidest nagu Patriot PAC-3 või SAMP-T).

Pöörake tähelepanu vaid õhuväe, kaitseministeeriumi, peastaabi, Ukraina relvajõudude liikide ja harude esindajate ametlikele avaldustele ning kontrollige kõiki „valjuhäälseid” sõnumeid, mis on reprodutseeritud muudest allikatest. Info on relv!
==============================
Ukraina relvajõudude õhujõudude ülem kindralleitnant Mõkola Oleštšuk

Viimased uudised