Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kõrõlo Budanov. Pilt: Twitter

Sõda Ukrainas lõppeb järgmisel, 2023. aastal, ütles Ukraina luurejuht, kindralmajor Kõrõlo Budanov. Tema sõnul taastatakse Ukraina 1991. aasta piirides.

Budanov ütles, et suuremaid võite Vene vägede üle on oodata augustis, vahendab RBK.

Budanov oli üks neist, kes eelmisel aastal hoiatas Venemaa peatse sissetungi eest Ukrainasse.

Budanov ütles intervjuus telekanalile RBK, et Venemaa plaan on Ukraina riigi täielik hävitamine, mitte ainult piirdumine Donbassiga.

Budanovi sõnul pole oodata Venemaal mingeid protestiaktsioone seoses sõjaga, kuna rahvas toetab sõda. Selles võib veenduda, kui lugeda lihtsate venelaste poolt kirjutatud kommentaare. Neid pole kirjutanud Putin või Petrušev, ütles Budanov.

Budanov ütles, et ta ei usu, et seoses Kaliningradiga kujuneb vastasseis Venemaa ja NATO vahel. Tema väitel pole selleks valmis ei Venemaa erga NATO.

Ukraina sõja kohta ütles Budanov, et praegu taandutakse riigi idaosas, aga augustis on oodata Ukraina poolelt suuremaid samme. Siis talveks sõjategevus vaibub. Samas kinnitas Budanov, et sõda lõppeb Ukraina territooriumi täieliku vabastamisega.

Budanov ütles, et praegu pole veel piisavalt Lääne relvastust Ukrainas selleks, et riiki vabastada. Aga see olukord paraneb, ent see võtab aega.

Varem on Budanov öelnud, et sõja kõrgpunkt saabub augustis. Nüüd ütles ta, et augustis on näha esimesi Ukraina võitusid. Sellest saab tema sõnul sõja murdepunkt.

Budanov polnud nõus kommenteerima, kuidas seda kõike tehakse.

Viimased uudised