Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Taani õhujõud

Ajalehed The Washington Post ja Der Spiegel kirjutasid nädalavahetusel, et Ukraina eriväelane Roman Tšervinski osales Nord Streami gaasitorude saboteerimises. Tšervinski lükkas hiljem need väited tagasi.

Nord Streami gaasitorude plahvatused toimusid 2022. aasta septembris. Saksa valitsus nimetas lekkeid sihipäraselt korraldatud sabotaažiks.

Asjaga kursis olevad ametnikud ütlesid Saksa ja USA väljaannetele, et Ukraina erioperatsioonide üksuse ohvitser Tšervinski oli Nord Streami operatsiooni korraldaja. Meedia teatel juhendas Tšervinski kuueliikmelist meeskonda. See grupeering rentis laeva ja paigaldas gaasitorudele lõhkelaengud, vahendab Times.

Tšervinski on ise praegu Ukrainas kohtu all. Kiiev süüdistab teda võimu kuritarvimises ja võimud leiavad, et Tšervinski üritas üle meelitada Vene hävitaja pilooti. Tšervinski leiab samas, et tegemist on poliitilise protsessiga, kuna ta kritiseeris Zelenski valitsust.

Tšervinski ütles samuti, et ta ei korraldanud Nord Streami sabotaaži. Tema sõnul on tegemist Venemaa propagandaga. Tšervinski leiab nüüd ise, et on langenud poliitilise võimumängu ohvriks.

Tšervinski ja Zelenski suhted jahenesid 2020. aastal. Siis osales Tšervinski operatsioonis, mille eesmärk oli tabada Wagneri võitlejad. Ukraina luure kavandas kaks aastat operatsiooni, mille eesmärgiks oli meelitada riiki Wagneri võitlejad. Zelenski büroo korraldusel lükati see operatsioon aga edasi, seejärel missioon ebaõnnestus.

Tšervinski süüdistas operatsiooni läbikukkumises avalikult Ukraina juhtkonda. Hiljem andis ta mõista, et Vene agentide töö tõttu ei võtnud Kiiev 2022. aasta sissetungi ohtu piisavalt tõsiselt.

Viimased uudised