Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ühendkuningriigis on hakanud lapsed surema streptokoki nakkuse tõttu, mida muidu peetakse süütuks. Arvatakse, et see on seotud koroona ajal nõrgenenud immuunsusega.

Kohalikud tervisekaitseasutused võivad anda antibiootikume lasterühmadele, kus on esinenud Strep A puhang, ütles Ühendkuningriigi tervisekaitseameti (UKHSA) asedirektor, vahendab Daily Mail.

Dr Colin Brown ütles Sky Newsile, et on olemas „pikaajalised juhised”, mis võimaldavad tervisekaitseasutustel hinnata olukorda koolides ja lasteaedades, et kaaluda antibiootikumide profülaktikat „teatud laste grupis ühes klassis või terves lasteaias”.

Ta kordas, et puuduvad tõendid selle kohta, et pärast vähemalt üheksa lapse surma kogu Ühendkuningriigis on ringlevates Strep A tüvedes toimunud muutusi, mis muudavad need raskemaks.

Viimane surmajuhtum oli Stella-Lilly McCorkindale Põhja-Iirimaal Belfastis, kes käis Black Mountaini algkoolis.

Kool rääkis oma „traagilisest kaotusest” ja teatas, et „terve kooli mõtted on sel raskel ajal õpilase perekonna ja sõpradega”.

Dr Brown arvas, et koroona pandeemiast tingitud suhtluse puudumine ja laste vastuvõtlikkus toovad tõenäoliselt tavapärase kevadise sarlakihooaja jõuludest ettepoole.

Ta ütles: „Praegu esinevaid infektsioone põhjustavate bakterite kohta pole midagi eriti uut või uudset. Me näeme rohkem nakatumisi, mis põhjustavad näiteks sarlakeid, kui tavaliselt näeme praegusel aastaajal.”

UKHSA oktoobris avaldatud ajakohastatud juhendis sarlakitõve puhangute kohta, mida põhjustab Strep A, kirjeldatakse, kuidas antibiootikume saab profülaktikaks kasutada, kuid otsus tehakse igal üksikjuhul koos kohalike haiguspuhangu tõrjemeeskondadega (OCT).

Ta lisas: „OCT võib seda erandjuhtudel kaaluda; näiteks kui on teatatud rasketest tagajärgedest või haiglaravist.”

UKHSA on soovitanud meedikutel rohkem antibiootikume välja kirjutada lastele, kellel võib olla strep A-ga seotud nakatumine.

Reedel öeldi, et perearstid peaksid ka püsivate või süvenevate sümptomitega lapsi rohkem ja kiiresti haiglasse suunama.

Strep A bakterid võivad põhjustada paljusid erinevaid haigusi, alates kergetest haigustest kuni tõsiste ja surmavate haigusteni. Nende hulka kuuluvad nahainfektsioon impetiigo, sarlakid ja kurgupõletik.

Kuigi enamik haigusi on suhteliselt kerged, põhjustavad bakterid mõnikord tõsist ja eluohtlikku invasiivset A-rühma streptokokkhaigust. See juhtub siis, kui bakterid on tunginud kehaosadesse nagu veri, sügavad lihased või kopsud.

Kaks kõige raskemat, kuid haruldasemat invasiivse haiguse vormi on nekrotiseeriv fastsiit ja streptokoki toksilise šoki sündroom.

Viimased uudised