Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

toiduained

Tarbijahinnaindeks kasvas juulis võrreldes eelmise aasta juuliga 3,6 protsenti ning võrreldes juuniga 0,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta juuliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide 5,3-protsendine kallinemine.

Näiteks piim, piimatooted ja munad on aastaga kallinenud 12,3 protsenti ning liha 3,9 protsenti. Sealjuures on või kallinenud 31 protsenti, väherasvane piim 24 ja õlu 21 protsenti.

Alkohoolsed joogid olid aastataguse ajaga joogid 9 ja tubakatooted 12,9 protsenti kallimad. Suuremat mõju indeksile avaldas veel mootorikütuse kallinemine: bensiin oli 8,5 ja diislikütus 9,5 protsenti kallim kui mullu samal ajal.

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus eelmise aasta sama kuuga võrreldes üle 3,6 protsenti 2013. aasta juunis, mil muutus oli 3,8 protsenti.

Õlu kallines kuuga viiendiku

Juuniga võrreldes oli juulis tarbijahinnaindeksi suurim mõjutaja alkohoolsete jookide 9,4-protsendine kallinemine uute aktsiisimäärade rakendumise ning juunikuiste allahindluste lõppemise tõttu. Õlle 21,7-protsendine kallinemine andis kogutõusust poole.

Suuremat mõju indeksi muutusele avaldasid veel rõivaste ja jalatsite sesoonsed soodusmüügid ning kodudesse jõudnud elektri 3,4-protsendine kallinemine.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised