Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ungari peaminister Viktor Orbán. Kujutis: Twitter

Euroopas on kasvamas pinged. Türgi ähvardas Euroopa vastuseisu peale kurdide ründamisele avada uksed Euroopasse 3,6 miljonile pagulasele. Ungari peaminister teatas selle peale, et sellisel juhul on Ungari sunnitud kasutama sõjalist jõudu.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ähvardas eelmisel nädalal avada Euroopasse väravad 3,6 miljonile pagulasele, kui Euroopa riigid süüdistavad Türgit Süüria okupeerimises, vahendab Uusi Suomi.

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles selle peale, et Ungari on valmis oma piiride kaitsmiseks kasutama sõjalist jõudu, edastas Reuters. Orbán avaldas samas lootust, et asi niikaugele ei jõua.

Ungari ehitas piirile Serbiaga aia pärast 2015. aasta pagulaskriisi. Türgi omalt poolt sõlmis pagulaste lepingu Euroopa Liiduga 2016. aastal.

Orbáni väitel selgub järgnevate nädalate jooksul, mida Türgi oma pagulastega ette võtab. Türgil on kaks võimalust pagulaste suunamiseks: Süüria ja Euroopa. Kui Türgi valib viimase võimaluse, siis saabub massiliselt pagulasi Ungari piirile.

Orbáni arvates peaks Euroopa Liit andma Türgile raha, et toetada seeläbi Süüria linnade ülesehitamist.

Viimased uudised