Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

võrumaa tunnusmärk

Eristamaks Võrumaal toodetud kaupu ning pakutavaid teenuseid, on maakonna arendusorganisatsioonid loonud Võrumaa tunnusmärgi, mida ettevõtjad saavad kasutada toodetel, teenustel, reklaamides, kodulehtedel.

Praegu võib leida Võrumaa märgi näiteks Lõunapiima mahepiimapudelitelt või tselluvilla tootva WerroWooli plakatilt. Alates uuest aastast tulevad Võrumaa tunnusmärgid ka Võru maakonna liinibussidele, teatas Võrumaa arenguagentuur.

Märgi loomisega soovitakse toetada Võrumaa ettevõtlust ja näidata, et Võrumaal ollakse uhked oma kodukandi ja siinsete ettevõtmiste üle.

Märgi kasutamisel suuri piiranguid ei ole, kuid selleks, et märgist kõigile ettevõtjatele ja loojatele kasu tõuseks, peaks olema märgi kandjaks Võrumaa ehe ja korralik kaup.

Märgi tekstiline võrokeelne osa viitab Võromaa eripärale ning sümboliks on kaheksaharuliste kirjadega rombipaar. Märgi kujundid ja põhivärvid – roheline ning punane – on kaitsva väega, hoiavad Võrumaa traditsioone ja elujõudu. Märgi loojaks on kunstnik Epp Margna.

Tunnusmärki saab kasutada erinevate sõnumitega, mitmes variatsioonis ja ka värvilahenduses, nõnda on märgil palju kasutusviise ja –kohti alates tootepakenditest kuni reklaamideni. Märgi kasutamine on tasuta.

Lõunaeestlane

Viimased uudised