Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Endine eurosaadik Tunne Kelam rääkis Raadio 7 saates USA süsteemsest valimiste võltsimisest, ning ta rõhutas, et on olemas nii faktid kui ka tõendid võltsimisest (näiteks toob ta välja, et ühe osariigi valijate nimekirjas oli 21 000 surnut).

Saatejuht küsis Kelamilt: „Kuidas on olukord USAs pärast valimisi? Ikka ja taas tõstatub küsimus valimiste võltsimistest.”

„See on küsimus, mida välisvaatlejad tõstatavad pisut kerglaselt, sest need võltsingu süüdistused tõrjutakse tagasi, et „see on vabariiklaste ettekujutus. Nad on solvunud, et nad kaotasid ja püüavad igasuguseid õigustusi leida ja et Ameerikas on nii suur demokraatia ja no kuidas seal saavad niisugused massilised võltsimised aset leida,””vastas Kelam.

Saatejuht jätkas: „Täna hommikune uudis ongi, et kõige demokraatlikumad valimised ja võltsimistest täiesti puhtad, et läbi aegade kõige – kõige puhtamad.”

„Selle seisukohaga mina ja vähemalt pooled ameeriklased ei nõustu ja küsimus on, kas poolte ameeriklaste arvamus on ebaõige oma enda kodumaa suhtes? Kas välisvaatlejate arvamus on õigem ja paremini põhjendatud,” leiab endine eurosaadik.

„Ma tooksin ühe näite. On niisugune asutus nagu ausate valimiste projekt ja selle direktor andis päevalehele intervjuu, kus ta vastas sellele küsimusele. Küsitakse talt seda väidet, et „valimiste pettust ei ole üldse olemas, kuidas te sellele reageerite?” ja et kõik see on lihtsalt väiksed eksitused. Tema vastus on, et „on tõendeid laiaulatuslikust organiseeritud süsteemsest valimisvõltsimisest.” See on nüüd üsna erapooletu ausate valimiste projekti juhi seisukoht,” ütles endine eurosaadik Tunne Kelam.

„Järgmine küsimus oli siis, „kus on tõendid? Te väidate küll, aga kus need tõendid on?” Tema väidab, et on 1290 tõestatud juhtumit 47 osariigist, kus valimisi on võltsitud. Ja kolmas küsimus on „kuidas see on toimunud?” Üks tendents, mis algas juba pool aastat enne valimisi oli püüe eriti demokraatide kontrollitud piirkondades, püüe muuta valimisreegleid. Muuta valimiste läbiviimise reegleid. Millise eesmärgiga? Selleks, et kaotada, või tegelikult loobuda valija identifitseerimisest. Tema taustakontrolli nõuetest. See tähendab, et paljudes kohtades, ja see on vasakpoolsete seisukoht, et isikut tõendava dokumendi esitamine olevat alandav. Me ei kujutaks seda Euroopas ette. Ma ei kujuta seda Eestis ette, et valimistele võiks minna ilma isikut tõendava dokumendita. Aga Ameerikas see toimub. Teine probleem on see et 10 protsenti USA elanikkonnast vahetab aasta jooksul oma elukohta. Paljud neist jäävad eelmise elukoha valimise nimekirja ja seda on võimalik ära kasutada. Samuti näiteks Pennsylvanias tõestati, et valijate nimekirjas oli 21 000 surnut, aga nad on ikkagi nimekirjas. See tähendab, et niisugused võltsingud on võimalikud tõepoolest ilmselt sooritada,” on Kelami arvamus.

„Tuleb arvestada veelkord, et Ameerikas ei toimunud valimised rahulikus õhkkonnas, kus kõik usaldasid õigusriiki. Neli aastat on demokraadid endast väljas, nad ei suuda siiamaani leppida, et Trump võitis. Hillary Clinton, keda peeti kindlaks võitjaks ja neli aastat on ju püütud Trumpi ainult õõnestada. Kord küll umbusaldustega, küll Venemaa seoste uurimisega, mis ei andnud tulemusi – ei suudetud midagi tõestada. Aga see, et „meil on kuidagi ülekohut tehtud”, demokraatide poolele, see meeleolu oli äärmiselt aktiivne ja mürgine. Ja nüüd oli demokraatidel käesoleval aastal – see valik, et kui nüüd Trump uuesti tagasi saab, mis siis? Siis on ikka täiesti katastroof, vasakpoolsete ja liberaalsete vaadete jaoks. Sest Trump edendas kristlust, usuvabadust ja Ameerika ajaloo väärtusi. Kuigi väga mõnikord kummalistes ja enesekesksetes vormides, aga vaieldamatu on see, et ta neid väärtusi edendas,” leiab Tunne Kelam.

Ta jätkab:

„Demokraatide meeleheide teha ükskõik mida, et Trumpi tagasivalimist vältida on laiapõhjaline, on äärmiselt emotsionaalselt tugev ja on võimalik, et sellises olukorras püüti teha ja hüpata üle igasuguste takistavate reeglite. Lihtsalt, et saavutada oma tulemust ning on mitmesuguseid näiteid veel Arizonas, kus väidetakse veel, et toodi sisse uued valimismasinad, kus instrueeriti, korraldajad instrueerisid hääletajaid vajutama rohelist nuppu, selleks et kui valija oma arvates eksituse tegi. Aga rohelise nupu vajutamine tähendas seda, et tema hääl tühistati jne jne. Samuti käivad jutud sadadest ja sadadest tuhandetest valimissedelitest, mis justkui kusagilt järsku ilmuvad ja mis põhiliselt alati valdavas enamuses toetavad demokraate,” toob Kelam näideteks.

„Seega küsimus ei ole naljas, küsimus on selles, et demokraatia õõnestamise protsess on jõudnud väga kaugele ja me peame nüüd olema väga täpsed selles suhtes, et maailma suurimas demokraatias neid probleeme, neid küsimärke selgitada,” leiab endine eurosaadik.

„Siiamaani on tõsi, et Bidenit on õnnitlenud peaaegu kõik maailma liidrid ja juhid, teda peetakse kindlasti võitjaks. Küsimus on ka selles, et mis Baiden hakkab edasi tegema?”

No ta valib praegu, nii nagu pressiteade ütleb, et nimetab ametisse oma administratsiooni liikmeid.

„Jaa, aga selles ongi küsimus, et keda ta nimetab? Kes saab uueks välisministriks? Kes saab uueks kohtuministriks? Praegune välisminister ja kohtuminister on erakordselt head olnud,”ütles Kelam.

(…)

Täna hommikused uudised ütlevad, et juba saadeti välisminister Palestiina ja Iisraeli küsimust teistpidi lahendama. 

„Jaa, see tähendab et Trump on saavutanud ju edu – tõsist edu Lähis-Ida olukorra normaliseerimisel. Mitmed Araabia riigid on tunnustanud Iisraeli, kui nüüd seda tagasi hakatakse tõmbama – tekib küsimus, mis edasi saab? Kui nüüd Bideni valitsus ühineb uuesti selle tõepoolest täiesti vildaka Iraani kokkuleppega ja Iraan avalikult teatas, et ta loodab, et Biden tuleb tagasi varasema kokkuleppe juurde ja kompenseerib Iraani valitsusele need kahjud, mida sanktsioonid on tekitanud. See tähendab esiteks seda, et diktaatorid võivad ennast tunda ilmselt palju paremini. Aga need on oletused, vaatame, mis saab.”

Kelami intervjuud vahendas rahvuslane.ee.

Viimased uudised