Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tulude deklareerimine

Alates 15. veebruarist saab taas hakata tulusid deklareerima, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Enne tuludeklaratsiooni kinnitamist tuleks ameti soovitusel sinna kantud andmed üle vaadata.

„Ehkki deklaratsioonil on olemas terve rida eeltäidetud andmeid, siis tuleb osa neist vajadusel lisada käsitsi, nagu üüritulu või välistulud või muu möödunud aasta jooksul teenitud tulu,” selgitas MTA teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde.

Samuti tuleb eluasemelaenu intressid eraldi panga kaudu tuludeklaratsioonile saata.

Esimestel päevadel tung suur

Lisaks peab deklaratsiooni esitamisel arvestama, et esimesel paaril päeval on tulu deklareerijaid rohkem – möödunud aastal deklareeris 15. veebruari jooksul oma tulud 181 000 inimest ehk kolmandik kõigist esitajatest.

„Huviliste suure arvu tõttu võib deklareerimine tavapärasest kauem aega võtta, sest kõik ei pruugi korraga pääseda oma andmeid esitama,” lisas Udde.

Kellel kannatust jagub, neil soovitab ta deklaratsiooni mõni päev hiljem esitada, sest raha tagastamise kiirust see ei mõjuta.

Muutused kulude arvestuses

Möödunud aasta maksuvaba tulu oli 2040 eurot aastas ja täiendav maksuvaba tulu pensioni korral oli 2700 eurot. Eluasemelaenu intresside, koolituse ja annetuste täiendav maksuvaba tulu on väiksem kui varasemalt ehk 1920 euro asemel saab mahaarvamisi teha 1200 euro ulatuses.

Peamised muudatused puudutavad koolituskulusid ja üüritulu deklareerimist.

Enam ei ole võimalik maha arvata mootorratta ja -sõiduki (A- ja B-kategooria) juhilubade koolituskulusid, samuti 2016. aasta 1. jaanuari seisuga 18-aasta vanuste ja vanemate inimeste huvihariduse kulusid.

Teine oluline muudatus puudutab eluruumi üüritulude deklareerimist – kui siiani maksustati tulumaksuga kogu üürileandja poolt deklareeritud eluruumide üüritulu, siis nüüd maksustatakse sellest vaid 80 protsenti.

Oma tulusid on aega deklareerida 31. märtsini.

Lõunaeestlane

Viimased uudised