Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juulis tasuti maksu- ja tolliametile 701,4 miljonit eurot maksutulu, mida on 8,2 protsenti enam kui möödunud aasta samal kuul. Alkoholiaktsiisi laekumine kasvas aktsiisi langetamise tulemusel juulis 53 protsenti.

Tänavu esimese seitsme kuuga tasuti makse 5,4 protsenti rohkem kui mullu samal ajal, teatas rahandusministeerium.

Aktsiise kokku on seitsme kuuga tasutud 7,4 protsenti rohkem kui aasta varem. Aktsiisitulu mõjutas kõige enam alkoholiaktsiisi langetamine alates 1. juulist, mille tulemusel müüdi kaupluste tavapärased vana aktsiisimääraga laovarud minimaalsele tasemele. Juulis soetasid jaemüüjad alkohoolseid jooke rohkem, et taastada tavapärane laoseis.

Täiendavalt kasvatas aktsiisitulu ka jaekaupluste alkoholi jaemüügi kasv madalamate hindade tõttu. Juulist langetati kange alkoholi, õlle ja siidri aktsiisimäära 25 protsenti.

Sotsiaalmaksu tasuti juulis 9,9 protsenti rohkem kui mullu samal ajal, kasv oli varasemast kiirem. Füüsilise isiku tulumaksu tasumist mõjutas lisaks palgakasvule ka rohkem kui 7 miljoni euro võrra suurem juurdemääratud tulumaksu summa.

Kuigi suur osa inimesi kasutas möödunud aastal maksuvaba tulu vähem kui neil õigus oli, leidus ka neid, kes kasutasid seda rohkem. Sellest tulenes ka juurdemääramiste kasv, mida juulis laekus ligi 11 miljonit eurot. Kokku on juurde määratud tulumaksu 50 miljonit eurot, millest enamik tasutakse oktoobris.

Viimased uudised