Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel nädalal jätkub Võrumaal kaitseväe ühendatud õppeasutuste lahingukooli vanemallohvitseride põhikursuse väliharjutus, kus osalevad ka Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad.

Käimasolev harjutus on suurepärane näide, kuidas õppeasutused ja jalaväepataljon teevad asju koos, ütles lahingukooli veebel, vanemveebel Indrek Ojasoo. Juba järgmine nädal viivad needsamad õppurid läbi ajateenijatele laskmisi. See kõik tagab, et õppuritel on pidev kontakt tähtsaima ressursi – sõduriga.

Väljaõpe on jagatud kolmeks põhietapiks: kaasnevad tegevused, kaitsvad tegevused ja pealetungilahing. Eelmisel nädalal õpiti kaasnevate tegevuste raames, kuidas juhtida rännakus kuni rühma suurust üksust, kuidas hõivata paiknemisala ja püstitada varitsust. Reedel lõppevate kaitsvate tegevuste põhirõhk on rühma suuruse üksuse juhtimisel viivituses ja kaitses.

Novembris toimuva pealetungilahingu käigus õpitakse üksuse juhtimist kiirrünnakus avatud, poolkinnisel ja kinnisel maastikul, hoonestatud ala hõivamist ja julgestamist.

Harjutusel osalevad lahingukooli 61 vanemallohvitseri põhikursuslast ja Kuperjanovi
jalaväepataljoni tagalakompanii ajateenijad.

Rohkem fotosid õppusest: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58360

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised