Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Teisipäeval, 14. novembril kell 16.36 teatati, et Võrus Veskioja tänaval tuleb ridaelamu keldrist suitsu ja on kuulda suitsuanduri häiret.

Päästjate saabumise ajaks oli boksi omanikust mees teavitanud naabreid, et need ohu eest majast väljuksid. Pääste suitsusukeldujad selgitasid, et keldris oli põlevmaterjalide juurde pandud hõõguvate sütega kuumast tuhast süttinud materjal ja keldri puitkonstruktsioonid. Ohus olid lisaks lähedusse ladustatud kemikaalid. Tänu tulekahju varasele avastamisele saadi põlengule piir peale ja kaugemale tuli ei levinud. Tuha vale käitlemisega tulekahju tekitamise, põlevmaterjali vale ladustamise ja kaaselanike ning vara ohtu seadmise eest määras meeskonnavanem süüdlasest mehele lühimenetluse korras rahalise karistuse.

Koldest võetud kuum tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist nõus jahtuma eemale süttida võivatest materjalidest ja hoone osadest. Kõige targem on see viia hoonest välja ja sellest kaugemale. Tulekahjuohust annab varakult märku töökorras suitsuandur, andes sellega võimaluse päästa põlengust vara ja elusid.

Sel nädalal kontrollivad inspektorid ja päästemeeskonnad eluruumides kohustuslike suitsuandurite olemasolu ja töökorrasolekut. Puuduva suitsuanduri eest võib süüdlast lühimenetluse korras karistada 40-eurose trahviga.

Viimased uudised