Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) soovitab tarbijatel hoolikalt kaaluda võimalikke ohte ja riske tehingute tegemisel Medifum Group OÜ-ga.

Kaupleja hallatav veebipood https://medifum.ee pakub laia valikut tervisetooteid. Aasta algusest on kaupleja tegevuse kohta esitatud kokku 26 avaldust. Kaupleja ei lahenda tarbijate nõudeid ega täida tarbijavaidluste komisjoni otsuseid, mistõttu on ta kantud kolme avaldusega komisjoni otsuseid mittejärgivate ettevõtjate nimekirja (n-ö must nimekiri).

Tarbijavaidluste komisjoni poole pöördunud tarbijate pöördumised on seotud tarnimata kauba ja raha tagastamata jätmisega, kui tarbija on lepingust taganenud ning soovinud ostust loobuda. Ettevõtja ei ole avaldanud oma veebilehel infot, et tellimuste täitmisega oleks probleeme ja jätkab veebilehe kaudu toodete müümist.

Amet on küsinud kauplejalt selgitusi ja alustanud järelevalvemenetluse. Kaupleja ei ole tarbijavaidluste komisjoni menetluste raames enam ametile vastanud ja samuti ei lahenda vabatahtlikult tarbijate kaebuseid.

Kui kaupleja ei ole tellimust täitnud lubatud aja jooksul, võib tarbija lepingust taganeda. Taganemisavalduse saab saata nt e-posti teel. Kuivõrd kauplejal on võimalik kohustus täita väga vähe aega nõudva pangaülekandega, ei ole põhjendatud tagasimaksega viivitamine rohkem kui mõned päevad.

Amet soovitab tarbijatel teadvustada kauplejaga tekkinud probleeme ja kaaluda igakülgselt riske enne veebilehelt medifum.ee kauba tellimist.

TTJA-l on õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest, et võimaldada tarbijatel teha teadlikke ja läbimõeldud ostuotsuseid.

Viimased uudised