Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tsentris

Kui käimasoleva ettevõtlusnädala eesmärgiks on ärgitada inimesi ettevõtlusega tegelema, siis Tsentri kolmapäevane teemahommik oli pühendatud hoopis sellele, kuidas oma ettevõttest lahti saada.

„2015. aastal tehtud juhtimisvaldkonna uuringus tuli välja, et Eestis järjest kasvab omanik-tegevjuhtide hulk, kes tahaksid ettevõttest väljuda, oma ettevõtte üle anda, aga pereringis pole kellelegi seda teha,” rääkis Tsentri juhataja Kalev Kaarna Lõunaeestlasele.

Fakt on see, et ettevõtjagi on kõigest inimene, keda võib tabada tüdimus või sunnib halvenev tervis või mõni muu põhjus otsima oma firmale uut omanikku.

„See teema läheb järjest teravamaks,” kinnitas Kaarna.

Ettevõtjal, kes firma loomisjärgus on ka selle tegevjuht, tuleks Kaarna sõnul firma tulevikku planeerides mõelda ka sellele, millal äriühingu igapäevasest juhtimisest taanduda ning tehtu vilju maitsta. „Et ei peaks ettevõttest lahkuma jalad ees,” lisas ta.

Praktikud jagasid teemahommikul oma lugusid, kuidas nad on oma ettevõtteid või kaubamärke müünud, kuidas kaasanud ärisse uusi investoreid või palgatööle läinud.

Vaata jutuajamist Kalev Kaarnaga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised