Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestisse planeeritava puidurafineerimistehase eestvedajad soovivad avalikus kirjas, et tehase rajamise üle peetav arutelu oleks faktipõhine ja sisukas.

„Tahame terve uuringu- ja analüüsietapi jooksul pidada sisukaid ja argumenteeritud, faktipõhiseid arutelusid tehase Eestisse rajamise võimalikkuse üle. Tehase saab Eestisse rajada vaid pärast põhjalikku ning läbipaistvat planeeringu- ja keskkonnaloa taotlemise protsessi ning ainult juhul, kui tehase keskkonnamõjud on aktsepteeritavad,” teatasid tehase rajamise vedajad Margus Kohava ja Aadu Polli.

„Pikalt Eesti metsanduses tegutsenud ettevõtjatena on meil valus vaadata, kuidas Eesti olulisimat rikkust – metsa – odavalt ja väärindamata välja veetakse, selle asemel, et puidust ise midagi väärtuslikku luua,” kirjutavad mehed.

„Eesti ühiskonnast ja majandusest hoolivate ettevõtjatena näeme, et tehase rajamine on kestlik, tulevikku vaatav, majanduslikult mõistlik ja väärtust loov kõigile eestimaalastele.”

Valitsus algatas tehase riikliku eriplaneeringu protsessi sel neljapäeval. Kuni kahe ja poole aasta pikkuse uuringu- ja analüüsiprotsessi jooksul tehakse mõju-uuringud tooraine kättesaadavuse, transpordi ja erinevate keskkonnamõjude osas.

Eestisse puidurafineerimistehase rajamise uuringu- ja analüüsietapi järgmiseks sammuks on asukoha planeerimine käsikäes keskkonnamõju hindamisega.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised