Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Trump väidab, et suudab Ukraina sõja lõpetada ühe päevaga.

Järgmise, 2024. aasta valimistel presidendiks pürgiv Donald Trump rääkis Marylandis konservatiivsete mõjutajate ja poliitikute konverentsil Ukraina sõjast ja selle lahendamisest.

Trump lubas oma kõnes, et suudab Ukraina sõja väga kiiresti lõpetada, kui ta seda soovib.

„Ma olen ainus, kes saab selle lubaduse anda,” kiitles Trump. „Ma suudan väga lihtsalt ära hoida kolmanda maailmasõja, väga lihtsalt. Ja kolmas maailmasõda on tulemas, teadmiseks, meil on kolmas maailmasõda, kui midagi väga kiiresti ei juhtu.”

Trump ütles, et selleks kulub tal vaid üks päev. „Enne kui ma üldse Ovaalkabinetti (presidendi ametlikku kabinetti) jõuan, kavatsen lahendada Venemaa ja Ukraina vahelise laastava sõja,” ütles Trump. „See võtab maksimaalselt ühe päeva.”

Konkreetseid samme Trump oma kõnes Ukraina sõja lõpetamiseks siiski ei toonud. Selle asemel kordas ta mitu korda vaid seda, et tunneb Venemaa presidenti Vladimir Putinit.

„Sain Putiniga väga hästi läbi, kuigi olin vastu tema torujuhtmele,” ütles Trump. „Putin ütles mulle tegelikult: „Kui sa oled mu sõber, siis ma ei taha sind vaenlasena näha”.”

Torujuhtme puhul viitas Trump sellele, kuidas ta otsustas kehtestada sanktsioonid Läänemerd läbiva gaasitoru Nord Stream 2 ehitajate vastu. Trump on olnud algusest peale Nord Stream 2 kriitikute hulgas. Hiljem president Biden tühistas sanktsioonid ja lubas torujuhtme lõpuni ehitada.

Trump rõhutas oma kõnes ka seda, kuidas Venemaa ei alustanud tema ametiaja jooksul ühtegi sõda. Selle asemel juhtus see teiste presidentidega.

„Obama ajal marssisid nad Krimmi. Bideni ajal on nad püüdnud kõike võtta ja ta (Biden) isegi ei tea, et nad seda teevad,” rääkis Trump.

Enne presidendiks kandideerimist peab Trump esmalt kvalifitseeruma vabariiklaste kandidaadiks.

USA arvamusküsitlused on näidanud, et 76-aastasel Trumpil on kõva konkurent palju noorema Florida kuberneri Ron DeSantise näol.

Venemaad on kahtlustatud sekkumises USA presidendivalimistesse 2016. aastal, mil Trump presidendiks valiti. Samas ei ole seda suudetud ära tõestada.

Viimased uudised