Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eskiis: In Project Studio Barcelona S.C.P & OÜ Keskkonnaprojekt

TREV-2 Grupp sõlmis ligi viie miljoni eurose lepingu Valga-Valka ühise linnasüdame uuendamiseks, mille käigus rajatakse Valka keskväljak ning seda Valga keskväljakuga ühendav jalakäijate tänav, mis loob hubase ja omanäolise avaliku ruumi riigipiire ületavas kaksiklinnas.

TREV-2 Grupi juhatuse esimehe Sven Pertensi sõnul on Valga-Valka ühise linnaruumi rajamise näol tegemist ka ettevõtte jaoks teistkordse projektiga, kus nii Eestis kui Lätis tegutseva TREV-2 Grupi ehitusobjekt hõlmab korraga kahte naaberriiki.

„See on meile üheltpoolt nii au kui ka suur vastutus – luua avalikku linnaruumi, mida hakkavad kasutama nii ajaloolise kaksiklinna elanikud kui ka külalised,“ märkis Sven Pertens.

TREV-2 Grupi varasem kogemus kahte riiki ühendava taristuobjektilt pärineb kuue aasta tagant, mil renoveeriti Kilingi-Nõmme ja Mazsalaca vaheline 34-kilomeetrine maanteelõik.

Valga vallavalitsuse, Valka kihelkonnaduuma ning TREV-2 Grupi vahel sõlmitud lepingu kohaselt algavad ehitustööd 2020. aasta märtsis ning lepingu kestus on üheksa kuud. Tööde käigus ehitatakse Valka keskväljak ning seda Valga keskväljakuga ühendav jalakäijate tänav. Jalakäijate tänav ühendab kahte visuaalset ja sümboolset maamärki – Eesti poolel Jaani ja Läti poolel Lugaži Evangeelset Luterlikku kirikut.

Ehitustööde käigus rajatakse kergliiklusteed riigipiiri tähistava Konnaoja kallastele ning ehitatakse ka jalakäijate sild. Sillale paigaldatakse ka kiik, millel kiikudes saab Konnaoja kohal olla vaheldumisi Eesti ja Läti poolel.

Tööde käigus uuendatakse tänavakatted, vahetatakse välja ja rajatakse uued trassid, muudetakse haljastust ning linnaruumi lisatakse uusi kujunduselemente ja linnamööblit, sh ekstreemspordi harrastajatele skate-park.

Valga-Valka kaksiklinna keskuse projekti kogumaksumuseks on 4 915 899,45 eurot.

Kommentaarid

Viimased uudised