Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Egon Bogdanov

Aastal 1937 sai Tõrvast Eesti Vabariigi Valitsuse ametliku otsusega kuurortlinn. Suvituslinna staatuse juubeliaastat tähistati möödunud reedel ujumisvõistlusega, lahtistel meistrivõistlustel selgitati välja erinevate vanuseklasside parimad ujujad. Päev lõppes saunarituaalide ja retrohõngulise moešõuga, kus tutvustati eelmise sajandi ujumis- ja rannariiete trende.

Esmakordselt toimusid Tõrva Veemõnulas Suvituslinn Tõrva lahtised meistrivõistlused ujumises. Omavahel tulid mõõtu võtma ja võistlejatele kaasa elama paljud ujumissõbrad Tõrvast ja mujalt Eestist. Võistlus viidi läbi koostöös Tõrva Spordiseltsi ja Spordiklubi Yessiga, kes teeb veekeskuses ujumistreeninguid.

Õhtusel moešõul tutvustati erinevaid supelkostüüme aastatest 1920-1990. Retrohõngulise kollektsiooni panid kokku vintage-kollektsionäärid Malle Pajula ja Siiri Heinmaa. Modellideks olid kohalikud huvilised.

Laupäeval toimus läbi Tõrva kuurortlinna ka Eesti Terviseradade ja president Kersti Kaljulaidi algatatud matkasarja kolmas sündmus, mis sai alguse Tõrva Keskväljakult. Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on Tõrva üks väheseid ametlikke, pika ajalooga kuurortlinnasid Eestis. Retkel nähtud vaated ja kohad annavad vallavanema sõnul tugevat kinnitust, miks Tõrva auväärset tiitlit kannab.

Ruusmann lisas, et kuurortlinna võimalusi on aastatega teadlikult arendatud. Eelmisel aastal valmis moodne vee- ja saunakeskus Tõrva Veemõnula, mis on treening- ja supluskohaks aastaringselt. Rajatud on discgolfi väljak, valgustatud spordirajad ja staadion, mis on kasutuses nii suvel kui ka talvel.

21. aprillil 1937. aastal anti Tõrvale Vabariigi Valitsuse otsusega ametlik kuurortlinna staatus, mis on üks vähestest Eestis. Tänavu möödus märgilisest sündmusest 85 aastat.

Viimased uudised