Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Egon Bogdanov

24. veebruaril toimus Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Tõrvas erinäolisi üritusi. Päeva kulminatsiooniks oli Tanel Padari ja Lenna Kuurmaa kontsert koos bändiga, mis tõi Tõrva keskväljaku paksult rahvast täis.

Päev algas juba kell 8 hommikul, mil Tõrva kesklinnas olevale Veskijärvele kogunesid kalastushuvilised, et pidada maha traditsiooniline kalapüügivõistlus Tõrva Tirk 2023. Tõrva Kalameeste Klubi eestvedamisel peetud meeleolukas võistlused said auhinnad nii kõige suurema kala kui kõige suurema kalade kogukaalu püüdnud võistlejad.

Kell 10.30 toimus Tõrva gümnaasiumi pargis asuva Vabadussõja mälestusamba juures Eesti Vabariigi 105. aastapäeva tseremoonia kõnede ja pärgade asetamisega. Kõned pidasid Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, Kaitseliidu Valgamaa maleva Helme üksikkompanii pealik Riho Karu ja Allan Ilisson. Palve luges Arvo Lasting. Isamaaliste laulude saatel esinesid tantsurühmad Lys ja Liisud. Pärjad asetasid Vabadussõja mälestusmärgi jalamile Tõrva vallavalitsus ja vallavolikogu, Kaitseliidu Helme üksikkompanii ja Naiskodukaitse Tõrva jaoskond, Tõrva noortevolikogu, Päästeamet ja EKRE osakond Tõrvas.

Kell 11.00 kogunesid aktiivsed liikujad Tõrva gümnaasiumi parki, et üheskoos minna traditsioonilisele talvematkale „Vabariiki terviseks!“, et koguda liikumiskilomeetreid. Matka juhtis Guido Kuum, kes liikujatele jagas matkatarkust ja puhus loodusjutte.

Kell 12.00 oli Tõrva keskväljakule kogunenud juba hulga rahvast, sest alguse sai EV 105 perepäev. Kahtlemata oli üheks populaarsemaks atraktsioonis sõit Eesti lippudega ehitud veokikastis ning suurt huvi nautisid mootorsaaniretked. Keskväljakule oli endale koha leidnud Ranna Rantšo miniloomaaed, kus lapsed tutvusid aedikus erinevate loomadega, kes lumest rõõmu tundsid. Naiskodukaitse ja Kaitseliidu eestvedamisel sai punutud Ukraina jaoks camovõrk, tutvustati relvasid, sai proovida varustust ning fotonurgas pildistada. Põnevaid tegevusi pakkus Päästeamet ning Tõrva Avatud Noortekeskus, eriti populaarseks kujunes just noortekeskuse ja Keskväljaku Lillesalongi meisterdatud fotonurk. Enda osavust sai proovile panna laskesuusatamise simulaatorit kasutades. Kiireid autosid ja võidetud karikaid näitas Tõrva andekas rallikrossisõitja Maiko Tamm. Laval sai näha rahvamuusikaansambel Kirime esinemist ning päeva juhtis Lauri Drubinš.

Kell 14.00 alustasid esinemist Tanel Padar ja Lenna Kuurmaa bändiga, mis rahva hoogsalt kaasa elama pani.

Kell 16.00 jätkus pidupäeva tähistamine Tõrva Kirik-Kammersaalis kontserdiga „Karikakra- rukkilillemaa hingus“. Esinesid Tõrva Lauluseltsi segakoor ja solistid, lisaks sai kuulda kaunist luulet kodupaiga autoritelt. Kõlasid Vello Jaska, Hanno Valdmanni, Enno Kriisa, Hilda Miku,  Aado Kaasiku,  Maario Essa, Valev Eleranna ja Olev Merivee luuleread. Kontserdi kava pani kokku Maie Kala.

Lisaks sai päeva jooksul osa Tõrva kino Koit Eesti filmide programmist.

Viimased uudised