Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõrva kesklinna rajatud suur ahi. Kujutis: Facebook

Nii nagu Võrus, lubati ka Tõrvas avada uuenenud keskväljak Eesti 100. aastapäevaks – nii oli ka ette nähtud. Tõrvas keskväljak pidulikult avati, Võrus pole aga ehitusega veel algustki tehtud.

Sarnaselt Võruga algasid Tõrvas keskväljaku uuendamise ettevalmistustööd 2014. aastal. Koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldati Tõrva keskväljakule uue ilme andmiseks arhitektuurikonkurss, mille võitis lahendus nimega „Mulgi kuurort”, autoriteks Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer, kes esindasid aktsiaseltsi Novarc Group ja osaühingut Arhitekt Must.

Projekti „Tõrva keskväljaku rekonstrueerimine” elluviimist rahastati Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusest Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Projekti kogumaksumuseks oli 2,358 miljonit eurot, millest toetuse suurus maksimaalselt 1,2 mln eurot. Ülejäänu kaeti Tõrva linna oma- ja laenuvahenditest.

Planeeritud tööde käigus rekonstrueeriti täielikult Tõrva keskväljak ning sinna ehitati uus bussijaama hoone. Samuti avati vaade ja ligipääs Veskijärvele ning rajati paisjärve äärde linna sümbolehitusena tõrvaahi. Tööde käigus tsoneeriti senine suur väljak väikelinnale sobilikumateks väiksemateks väljakuteks ning väljakule rajati senisest rohkem haljastust.

Konkurss toimus EV 100 arhitektuuriprogrammi „Avalik ruum” raames, mille eesmärgiks oli Eesti Vabariigi 100. juubeliks taasaktiviseerida Eesti suuremates keskustes olulised keskuste piirkonnad.

Keskväljaku rekonstrueerimise ehitusprojekti koostasid samuti ühispakkujad AS Novarc Grupp ja OÜ Arhitekt Must.

Viimased uudised