Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ilmar Kõverik

Tõrvas toimuvad 8. -12. augustini juba 20. korda kultuuri- ja loodushariduspäevad „Las jääda ükski mets”, põimides omavahel kõrgkultuuri ja looduse läbi muusika, luuletuste ja tantsu.

Tõrva kirik-kammersaali eestvedamisel korraldatavate kultuuri-ja loodushariduspäevade programmist leiab sel korral luuleöid tuntud luuletajatega nagu Jürgen Rooste ja Andra Teede, toimub omakultuuri päev „Mulk Helme kihelkonnas” ning ette võetakse loodusharidusmatk Lagesoo rabasse.

Toimuvad kohtumised sarjast „Juured”, mille üheks külaliseks on EELK Konsistooriumi kantsler ja Kambja koguduse õpetaja Andrus Mõttus, kes jagab kuulajatega lugu oma eluteest. Samuti külastatakse ka Tõrva valla kaunemaid kultuuriloolisi paiku ning korraldatud on väljasõit TÜ Farmaatsia Instituuti, et kohtuda TÜ professor Ain Raaliga.

Nii nagu varasematel aastatelgi, pööratakse ka tänavu tähelepanu aasta loomale – koprale ning näitamisele tuleb film koprast. Lisaks on külla palutud zooloog Jüri Tõnisson, kelle hariv loeng huviliste poolt on alati oodatud.

Eriliselt kaunist vaatepilti pakub aga laupäeva õhtu, mil Tõrva kirik-kammersaali ümbrus saab kuni kesklinnani küünlavalgusega ehitud. Kuulajate kõrvu paitab laupäeva õhtul Tõrva kirik-kammersaalis toimuv luule-ja muusikapõimik.

Pühapäeval avatakse Hummuli Kullimäel (Kalmetimäel) pidulikult mälestuskivi, mis on pühendatud Vabadussõja alguses, 22. jaanuaril 1919. aastal mõrvatud Patküla vallast ja Tõrva alevist pärit Eesti Ajutise Valitsuse varustus-ja rekvisitsioonikomisjoni liikmetele.

„Kultuuri- ja loodushariduspäevad „Las jääda ükski mets” on alguse saanud tegelikkuses juba enam kui 30 aastat tagasi, kuid alates 2000. aastast hakkas see kandma praegust nime”, kommenteerib peakorraldaja Ilmar Kõverik. „Oleme igal aastal pingutanud selle nimel, et leida loodushariduse ja kultuurisündmuste vahel hea tasakaal. Aastast aastasse on meil toimunud loodusharidusmatkad, kutsume külla nimekaid teadlasi ja ülikoolide õppejõudu. Tutvustame alati aasta lindu, looma või puud ning näitame oma külastajale ka piirkonna ajaloolisi-ja kultuuriloolisi paiku. Kindlasti ei puudu programmist ka kaunid kontserdid ja luule,” täpsustab Kõverik.

Kultuuri-ja loodushariduspäevade mõte on tuletada inimestele meelde metsa tähtsust meie maailmapildis ning sisendada hoidlikku suhtumist meie loodusesse, pakkudes sealjuures ka nauditavat elamust kõrgkultuuri armastajatele.

Rohkem teavet „Las jääda ükski mets” programmi kohta leiab nii Tõrva valla koduleheküljelt kui ka Facebookist https://www.facebook.com/events/889965281374040/

Viimased uudised