Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

töötud

Registreeritud töötus pööras septembris langusse, aga püsib Lõuna-Eestis jätkuvalt kõrge. Valgamaal on töötus Eestis kõige kõrgem.

Septembri lõpus oli töötuna registreeritud 28 927 inimest, mis moodustab 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust 4,4 protsenti. Tegemist on selle aasta madalaima registreeritud töötuse määraga.  Võrreldes augustiga vähenes septembris töötute arv 3,1 protsenti. Uusi töötuid lisandus septembris ligi 5700.

Registreeritud töötuse määr oli septembri lõpus kõige kõrgem Valgamaal (8,2 protsenti) ning madalam Saaremaal (3 protsenti). Võrumaal oli vastav näitaja 7,3 protsenti ja Põlvamaal 6,4 protsenti. Võrreldes teiste maakondadega on see mitu korda kõrgem tase, kui Ida-Viru välja arvata.

Vähenenud töövõimega töötuid oli septembri lõpus 9 375 ehk 32 protsenti registreeritud töötutest. Samas suurusjärgus oli vähenenud töövõimega töötuid ka aasta tagasi.

Töötukassa abiga asus septembris tööle ligi 4 500 inimest, sealhulgas ligi 1000 vähenenud töövõimega inimest. Kuu jooksul oli töötukassal vahendada 10 055 töökohta, uusi tööpakkumisi lisandus üle 4 600. Võrreldes suvekuudega asusid nii registreeritud töötud kui ka vähenenud töövõimega töötud tööle märksa aktiivsemalt.

Enam kui 150 töötut lõpetas septembris arveloleku õppima asumise tõttu.  Täpsem statistika on leitav Töötukassa kodulehel.

Registreeritud töötuse statistika kajastab nende töötute arvu, kes on ennast töötukassas töötuks registreerinud.

Kommentaarid

Viimased uudised