Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Töötukassa

36-aastane Kristel alustas oma kooliteed nii nagu paljud teised – põhikool, keskkool ja siis astus kergetööstuskooli, see jäi aga pooleli, sündis Kristeli esimene laps, õige pea ka teine. 

Lapsed kasvasid ja kui tuli aeg minna lasteaeda, siis leidis naine endale töö ühes elektroonikaettevõttes. Elu kulges turvalises rutiinis. Kuus aastat hiljem tuli Kristelil uuesti koju jääda, sest sündis pesamuna. Umbes sel ajal tegi ta ka otsuse, et tööelus tuleb teha muudatusi. Aga mida siis teha?

„Ma olen alati lastega hästi hakkama saanud, mulle meeldib teisi aidata ja kasvatan ka ise erivajadusega last, seetõttu jäi mulle töötukassa infopäeval kõrva, et koolid otsivad abiõpetajaid ja õpetajatele abilisi,“ räägib Kristel täna.

„Kuulasin huviga, need ametikohad kõnetasid mind, andsin oma cv linnavalitsusse koos iseloomustusega ülesse, et olen huviline. Kutsuti ühte kooli vestlusele, pärast tänati, et kandideerisin ja oligi kõik. Kuigi ma seda töökohta ei saanud, sain soovitusi, mida edasi teha. Läbisin mitmeid koolitusi – toimetulek käitumisraskustega lastega jne. Lõpuks läksin töötukassa karjäärinõustaja juurde, koos panime paika minu soovid ja võimalused ning nüüd ootab ees tugiisiku baaskoolitus,” räägib Kristel oma teekonnast  ja rõhutab, et perekonna toetuseta oleks raske nii suuri muutusi teha. „Pere ja töö kõrvalt on ikka päris raske õppimas käia, igasuguseid takistusi tuleb ette, aga tahe on suur ja kuna südamest soovin sotsiaalvaldkonnas tööd teha, siis ma ei kurda, koolitused on olnud väga harivad,” lisab ta.

Kristeli tulevikuplaanidesse kuulub ka ülikool. Kuna gümnaasiumi lõpetamisest oli päris palju aastaid möödunud, siis tuli ette võtta ka inglise keele värskendamiseks kursus, aga Kristel on üsna kindel, et pingutus tasub ära ja kevadel saab ta ülikooli pääsemiseks vajalikud punktid kokku ning algab  järjekordne uus etapp tema elus.

Tagasi koolipinki minek ei ole igale inimesele ühtmoodi lihtne – mõnikord kummitavad meid halvad kogemused näiteks kaardikepiga vehkiv geograafiaõpetaja. Just lühemad kursused on parim esimene samm – pole vaja karta, et tuleb end aastateks siduda. Oma plaane on hea arutada spetsialistiga nii nagu Kristel seda tegi. Töötukassa karjäärinõustaja juurde saavad tulla ka töötavad inimesed ja nõustamine on kõigile tasuta. Rohkem infot leiab www.töötajaõpi.ee.

Viimased uudised