Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta detsembris võrreldes novembriga 0,3 protsenti ja võrreldes 2021. aasta detsembriga 16,6 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit 2021. aasta detsembriga võrreldes eelkõige hinnatõus toiduainete, puittoodete ja metalltoodete tootmises ning kütteõlide hinnalangus. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 16,4%, sealhulgas toiduainete tootmises 26,3%,“ lisas Šokman.

Võrreldes novembriga mõjutas indeksit enim hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, puittoodete ja toiduainete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalanguskütteõlide ja elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes detsembris võrreldes novembriga 0,1%. Kõige rohkem langesid hinnad naftasaadustel, metalltoodetel ja mootorsõidukitel. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, jalanõudel ja nahktoodetel ning jookidel. Võrreldes 2021. aasta detsembriga suurenes ekspordihinnaindeks 19,1%.

Impordihinnaindeks langes detsembris võrreldes novembriga 1,1%. Hinnad langesid enim naftasaadustel, jalanõudel ja nahktoodetel ning ehitusmaterjalidel. Enim tõusid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ja rõivastel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 14,7%.

Viimased uudised