Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,2 protsenti ja võrreldes eelmise aasta novembriga 22,4 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit 2021. aasta novembriga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises ning toiduainete ja metalltoodete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 16,4%, sealhulgas toiduainete tootmises 26,8%,“ lisas Šokman.

Võrreldes oktoobriga mõjutas indeksit enim hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, toiduainete ja ehitusmaterjalide tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises.

Ekspordihinnaindeks jäi novembris oktoobriga samale tasemele. Kõige rohkem tõusid hinnad elektrienergial, mööblil ning masinatel ja seadmetel. Kõige rohkem langesid hinnad naftasaadustel, paberi- ja farmaatsiatoodetel. Võrreldes 2021. aasta novembriga suurenes ekspordihinnaindeks 20,2%.

Impordihinnaindeks langes novembris võrreldes oktoobriga 0,5%. Enim tõusid hinnad elektrienergial, ehitusmaterjalidel ja tubakatoodetel. Hinnad langesid enim puittoodetel, mäetööstuses ja põllumajandussaadustel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 18,0%.

Viimased uudised