Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta aprillis võrreldes märtsiga 2,8 protsenti ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 31,8 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit aastases võrdluses eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergia varustamises, puidutöötlemises ja puittoodete, metalltoodete ning toiduainete tootmises. „Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 22,5%, sealhulgas toiduainete tootmises 18,5%,“ lisas Šokman.

Võrreldes märtsiga mõjutas indeksit enam hinnatõus puidutöötlemises ja puittoodete, toiduainete tootmises ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus elektrienergia tootmises.

Ekspordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes märtsiga 2,8%. Kõige rohkem tõusid hinnad paberi ja pabertoodetel, puittoodetel ja mäetööstuses. Võrreldes 2021. aasta aprilliga suurenes ekspordihinnaindeks 25,4%.

Impordihinnaindeks kasvas aprillis võrreldes eelneva kuuga 2,5%. Enim tõusid hinnad mäetööstuses, naftasaadustel ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 28,4.

Viimased uudised