Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tööstus

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted juunis 11 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenes kõigis tööstuse valdkondades: mäetööstuses 19 protsenti, energeetikas 14 protsenti ja töötlevas tööstuses 10 protsenti. 

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid.

Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul on tööstustoodang alates aprillist võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvanud. „Juunis võis mäetööstuses täheldada head kasvu nii turba tootmises kui ka kivide kaevandamises. Jätkus ka töötleva tööstuse toodangumahu kasv, mis oli seekord 10 protsenti. Erinevalt kahest eelnevast kuust ei olnud võrdlusbaas 2020. aastaga enam nii madal. Möödunud aasta juuniks oli koroonapandeemia tõttu välja kuulutatud eriolukord lõppenud ja võis märgata tööstuse taastumist,“ selgitas ta.

Tootmine suurenes enamikel töötleva tööstuse tegevusaladel. Suurema osatähtsusega tööstusharudest näitasid kasvu puidu töötlemine (14,8 protsenti) ja metalltoodete (13,4 protsenti), kummi- ja plasttoodete (38,7 protsenti), elektriseadmete (21,4 protsenti), toiduainete (2,1 protsenti) ning ehitusmaterjalide (27,1 protsenti) tootmine. Vähenes aga elektroonikaseadmete tootmine, mida mõjutas ka kõrge võrdlusbaas ehk asjaolu, et 2020. aasta juuni näol oli tegemist poolaasta suurima toodangumahuga kuuga.

Töötleva tööstuse toodangust 67 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse juuniga 16 protsenti ja müük siseturule 17 protsenti.

Viimased uudised