Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tööinspektsioon saatis ettevõtetele välja meeldetuletuse töökeskkonna riskianalüüsi kohta, mis tuleb teha veebis ja esitada 1. septembriks 2021.

Teade on järgmine:

Hea tööandja!

Iga ettevõte peab hindama riske, mis nende töökeskkonnas esineda võivad. Riskide aus ja õigeaegne hindamine ning nende maandamine aitab säilitada töötajate tervist ja ohutust, seeläbi hoides ka ettevõtet avatuna ning majanduslikult jätkusuutlikuna.

Tööinspektsioon lõi Tööelu infosüsteemi TEIS iseteeninduskeskkonna (https://iseteenindus.ti.ee/ ), kus tööandjad saavad teha esimesed sammud hea töökeskkonna loomisel, näiteks määrata ettevõtte töötervishoiu ja tööohutusega tegeleva isiku ehk töökeskkonnaspetsialisti. Kui Tööinspektsioon teostab ettevõtte üle järelevalvet, toimub suhtlus inspektori ja ettevõtte vahel digitaalselt TEIS keskkonnas.

Kui ettevõttes on riskianalüüs olemas, saab selle koos juurdekuuluva tegevuskavaga iseteeninduses üles laadida. 1. septembriks 2021 peavad kõik riskianalüüsid koos tegevuskavaga olema sisestatud Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonda. Süsteemi sisestatud riskianalüüs on nähtav ainult selle ettevõtte esindajatele ning töötajatele. Riskianalüüsi sisu ja kvaliteeti kontrollitakse siis, kui ettevõte satub Tööinspektsiooni järelevalve valimisse.

Kui ettevõttel pole veel riskianalüüsi  läbi viidud, saate selle teha iseteeninduskeskkonnas uue digitaalse töövahendi abil. Töövahendis on välja toodud erinevad ohud ning abinõud konkreetse ohu vältimiseks ja vähendamiseks, alustades üldistest probleemkohtadest töökeskkonnas ning jätkudes tegevusalapõhiste ohtudega. Riskianalüüsi töövahend täieneb pidevalt ja lisame juurde uusi valdkondi, mille riske süsteem tööandjatel hinnata aitab. Samas saate koostada ka tegevuskava, millest lähtuvalt maandada riske töökeskkonnas.

Loe lisaks korduma kippuvaid küsimusi TEISi ja riskianalüüsi kohta https://www.ti.ee/et/tooinspektsiooni-iseteeninduse-kkk

17. augustil kell 10.30 toimuval infohommikul tutvustame riskianalüüsi moodulit. Tutvustus toimub Zoom keskkonnas eesti keeles. Osalemiseks palume registreeruda siin https://kysimustik.sm.ee/index.php/249417?lang=et

Kui Teil tekib iseteeninduskeskkonda kasutades küsimusi, helistage palun 5853 3440 (iseteeninduse kasutajatugi) või 640 6000 (Tööinspektsiooni infotelefon) (tööpäeviti 9-16.30) või kirjutage ti@ti.ee

Viimased uudised