Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul peegeldab 2019. aasta eelarve Eesti stabiilset majanduskasvu ning panustab ilma täiendavate maksude ja võlakoormuse suurendamiseta majanduse, heaolu ja kaitsevõime kasvu.

„Uusi makse me uuel aastal ei kehtesta. Valitsus toetas täna ka minu esitatud eelnõu, millega tühistatakse järgmise aasta alkoholiaktsiisi tõusud,“ ütles Tõniste. „Maksurahu on oodanud ka nii meie ettevõtjad kui tarbijad.“

„Olen alati rõhutanud vajadust teha eelarve, mis ei oleks miinuses. Mul on hea meel, et valitsus tegutses selle eesmärgi nimel üksmeelselt ja täna saadame riigikogule eelarve, mis on nominaalselt ülejäägis ja struktuurselt tasakaalus,“ rääkis rahandusminister.

„Kõige selle juures hakkab senisest kiiremini vähenema ka meie võlakoormus. Alates tulevast aastast maksame laene tagasi igal aastal 70 miljonit eurot,“ sõnas Tõniste ja lisas, et riigi reservid on piisavad ja riigi rahandus on ka järgmisel aastal heas korras.

„Järgmisel aastal kasvavad Eesti inimeste palgad ja pensionid kiiremini kui hinnad,” lisas minister.

Tuleva aasta riigieelarve tulude mahuks on 11,06 miljardit eurot. Tulud kasvavad võrreldes 2018. aastaga 6,1 protsenti ehk 639,5 miljoni euro võrra.

Riigieelarve kulude ja investeeringute maht 2019. aastal on kokku 11,32 miljardit eurot. Seda on 7 protsenti ehk 735 miljonit eurot enam kui 2018. aastal.

Järgmise aasta maksukoormuseks kujuneb 33,6 protsenti SKP-st.

2019. aasta riigieelarve koostamisel lähtuti „Riigi eelarvestrateegiast 2019–2022“, Vabariigi Valitsuse tegevusprogrammist, Euroopa semestri raames antud Euroopa Komisjoni soovitustest ja Rahandusministeeriumi suvisest majandusprognoosist.

2019. aasta riigieelarve eelnõu ja seletuskiri on kättesaadavad rahandusministeeriumi koduleheküljel: https://www.rahandusministeerium.ee/et/eesmargidtegevused/riigieelarve-ja-majandus/riigieelarve-ja-majandusulevaated

Viimased uudised