Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HTM

Täna oli Isamaa Suurkogu kandideerimisavalduste esitamise tähtaeg. 140 Isamaa liiget seadsid üles Tõnis Lukase kandidatuuri Isamaa esimeheks.

„Tänan kõiki minu kandidatuuri toetavaid erakonnakaaslasi, aatekaaslasi. Viimastel nädalatel olen paljudega näost-näkku kohtunud ning mul on hea meel, et suure osa isamaalaste nägemus erakonna tulevikust, väärikast konservatiivsusest, ühtib jällegi minu omaga,” ütles Lukas. „Pean oluliseks tuua Isamaa tagasi Eesti poliitika suurte jõudude hulka. Oluline on, et erakonna liikmed tunneksid, et saavad ennast erakonna kaudu ühiskondlikult teostada ja et erakond neid tõhusalt esindab.”

Lukas lisas: „Minu kandidatuuri ülesseadjate hulgas on paljude piirkondade ja kõigi erakonnasiseste ühenduste esindajad. Loen oma ülesandeks uue põlvkonna toomist erakonna juhtimise ja poliitika kujundamise juurde ning naiste osaluse kasvatamist tipus. Muudan erakonna praktilise juhtimise aktiivsemaks, arvestades piirkondade ja ühenduste vajadustega. Isamaa edukate peateemade (haridus-, pere- ja kaitsepoliitika) kõrvale toon nähtava keskkonna- ja tervishoiupoliitika. Nii nagu seni, pühendub Isamaa ka tulevikus eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise kindlustamisele läbi aegade.”

Lukase kandidatuuri ülesseadjate seas on nii erakonna praegune esimees Helir-Valdor Seeder kui ka auesimees Tunne Kelam, lisaks Isamaa ühe eelkäija Eesti Kristlik-Demokraatliku Erakonna üks asutaja ja mitmekordne minister Toivo Jürgenson, Isamaa Perede Ühenduse juht Gerli Lehe, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden, advokaat Helen Hääl, Lüganuse vallavanem Marja-Liisa Veiser, Noor Isamaa juht Artur Sirk, Tartu Linnavolikogu esimees ja endine tippsportlane Kaspar Kokk, endine Setu ülemsootska Aarne Hõrn, Isamaa Järvamaa piirkonna esimees Ründo Mülts jpt.

Esimeheks kandideerimiseks on vaja 50 erakonna liikme toetusallkirja. Kandidaatide ülesseadmise tähtaeg kukkus 26. mail kell 16.00.

Isamaa esimehe kandidaatide esimene suur debatt toimub juba 29. mail Tallinnas (Kochi Aidad, Lootsi 10, algusega kell 18.00). Debatti kantakse üle ka veebis ning seal osalevad: Urmas Reinsalu, Tõnis Lukas ja Lea Danilson-Järg.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [349.47 KB]

Viimased uudised