Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) lükkab ümber väited valitsuse kavatsusest ühendada Eesti Keele Instituut ja Keeleinspektsioon riigiasutuste reformi käigus loodava haridusametiga.

Tänase, 12. augusti Postimehes avaldatud arvamusloos asub Urmas Sutrop õlg ees, sisse murdma lahtisest uksest. Jutt on Eesti Keele Instituudi (EKI) ja Keeleinspektsiooni (KI) sõltumatusest kavandatava riigiasutuste reformi valguses.

Keelepoliitika on Isamaa erakonna prioriteet. Efektiivse järelevalve tagamine Keeleseaduse täitmise üle ning eesti keele uurimisele ja arendamisele suunatud teadustöö peavad omama eristaatust. Parim viis selle tagamiseks on eelnimetatud institutsioonide jätkamine iseseisvalt.

Valitsus ei toeta ühtegi algatust, mis on suunatud EKI ja KI sõltumatuse vähendamisele. Eesti keel vajab uurimist ning arendamist ja sagenevad näited keeleseaduse eiramisest teenindussektoris viitavad pigem vajadusele vastava inspektsiooni arengusse veelgi enam panustada, tema võimu suurendada.

Samuti ei ole valitsus langetanud poliitilisi otsuseid nende asutuste liitmise kohta ning seda ei toeta ka haridus- ja teadusministeerium. Mure ja paanika on seega üleliigsed, et mitte öelda alusetud. Kuid samas on hea, et sellekohaseid küsimusi küsitakse. Kuna Põhiseaduse kohaselt on Eesti riik loodud eesti keele ja kultuuri säilimiseks läbi aegade, on teema lai kandepind edasiviiv.

Viimased uudised