Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti toidutööstused saatsid valitsusliidu loovatele erakondadele pöördumise, avaldades muret kavandatava maksukoormuse tõusu pärast, mis nõrgendaks kodumaise toidutootmise konkurentsivõimet.

Venemaa kui kõige olulisema ekspordituru kadumine ning sigade Aafrika katk on toidutöösturite hinnangul jätnud olulise jälje Eesti toidutootmise võimekusele, millest ülesaamine kestab veel aastaid.

„Sellega seoses tekitavad võimalikud maksutõusud või uute kehtestamine toidutööstustele tõsist muret. Kuna kõik maksud väljenduvad toodete lõpphinnas, siis suureneksid oluliselt tarbijate väljaminekud toidule, millest enim kannatavad just väiksema sissetulekuga pered,” seisab toidu- ja joogitootjate pöördumises.

Eelkõige on töösturid vastu võimalikule suhkrumaksu kehtestamisele, nad soovivad alkoholiaktsiisi tõusu edasilükkamist, loobuda täiendava pakendimaksu kehtestamisest ning keskkonnaga seotud maksukoormuse suurendamisest.

Maksutõusude tõttu võivad importtooted muutuda tarbijatele taskukohasemaks alternatiiviks, mis halvendab kodumaisete toodete konkurentsivõimet.

Lõunaeestlane

Viimased uudised