Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

toitumisalane teave

Euroopa Liidus on alates 13. detsembrist kohustuslik esitada toiduainete pakenditel toitumisalane teave, mis hõlmab toidu energiasisaldust ning rasvade, küllastunud rasvhapete, süsivesikute, suhkrute, valkude ja soola kogust.

„Toidumärgistuse nõuded on aasta-aastalt muutunud aina täpsemaks, et anda tarbijatele rohkem infot targemate valikute tegemiseks toidupoes. 2011. aastal Euroopas vastu võetud uus toidumärgistamise määrus tõi kaasa näiteks kohustuse allergeenide sisalduse selgemaks esitamiseks ja töötlemata liha päritolu märgistamiseks,” ütles maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev.

Viieaastase üleminekuajaga jõustub nõue toitumisalase teabe esitamiseks pakenditel.

Toitumisalane teave on info toidu energiasisalduse või toitainete – valkude, süsivesikute, rasvade, kiudainete, vitamiinide, mineraalainete kohta.

Toitumisalast teavet ei pea esitama näiteks tee, maitsetaimede ja töötlemata toodete nagu värske liha, kala, aedvilja, mee, jahu ja pähklite puhul ning samuti toidu puhul, mida valmistatakse väikeses koguses otse tarbijale või mida müüakse kohalikule jaemüüjale, kes varustab tarbijaid.

Potisepa kinnitusel on tööstused pakendid nõuetega vastavusse viinud.

„Toidutööstuste jaoks ei ole toitumisalase teabe esitamise kohustus midagi uut. Toidutootjad on üha täpsemate nõuete täitmiseks järk-järgult pakendeid uue infoga täiendanud ja ka toitumisalast teavet tarbijatele vabatahtlikult ise juba aastaid esitanud,“ ütles Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp.

Lõunaeestlane

Viimased uudised