Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nädala alguses muutis Terviseamet korraldust, mille kohaselt peavad kõik välisriigist Eestisse saabujad detsembrist täitma piiriületaja deklaratsiooni.

Teatud riikidest saabuvate reisijate osas kohalduvad erandid, mis on välja toodud Vabariigi Valitsuse korralduses nr 305 esimeses osas. Ankeeti ei pea esitama need, kes on liikumispiirangust vabastatud. Sealhulgas kehtib erisus jätkuvalt Valga-Valka kaksiklinnade elanikele, kes ei pea kahe linna vahel liikudes piiriületaja ankeeti täitma. Erandid on leitavad Riigi Teatajast.

Lõuna-Aafrika Vabariigist, Botswanast, Malawist, Lesothost, Svaasimaalt, Namiibiast, Mosambiigist, Zimbabwest, Egiptusest ja Türgist saabujad peavad oma deklaratsiooni esitama enne lennukile minemist, sest ilma selleta lennuki pardale ei saa.

Väljastpoolt Euroopa Liitu ja punastest riikidest saabujad, kes ei ole vaktsineeritud või viirust läbi põdenud ning kellele ei laiene valitsuse tehtud erandid, peavad täitma piiriületaja ankeedi ja jääma eneseisolatsiooni. Punaseks loetakse riigid, mille viimase 14 päeva kumulatiivne COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta on suurem kui 200.

Omikroni riskiriikidest saabujad peavad tegema kohe Eestisse jõudes PCR testi. Testist keeldujad peavad jääma 10 päevaks isolatsiooni. Vaktsineeritud ja haiguse läbipõdenud inimesed peavad isolatsioonis olema kuni negatiivse testitulemuse selgumiseni, vaktsineerimata ja COVID-19 mitte põdenud inimesed saavad isolatsiooniaega lühendada kahe testiga. Esialgu kehtib kõigi Eesti elanike kaitsmiseks ja Eesti elu avatuna hoidmiseks rakendatud testimiskohustus 10 riskiriigist saabujatele kaks nädalat, kuni 15. detsembrini.

Mistahes välisreisilt saabudes soovitab Terviseamet teha PCR testi, mis on kõigile reisilt naasvatele Eesti elanikele tasuta.

Viimased uudised