Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul näitavad Venemaa laialdased raketirünnakud Ukrainas, et Ukraina rahvas vajab sisulist toetust ning NATO ei tohiks välistada reaalset sõjalist abi Ukrainale. Lisaks kutsub Terras üles Eestit võtma riigikaitselaenu miljardi euro ulatuses.

Terrase sõnul kinnitab informatsioon Ukrainast, et Venemaa korraldatud raketirünnakud on laialdased: „Marijupolis, Odessas, Žitomiris, Hersonis, Zaporižijes, Lvivis ja mitmestes teistes Ukraina linnades on toimumas Venemaa dessantvägede sissetung. Rünnaku alla on sattunud ka Ukraina üksused piiril Valgevenega. See on väljakutse EL-ile, NATO-le ja läänele laiemalt. NATO peab sellele kiiresti reageerima ja märgatavalt tugevdama alliansi idapiiri sõjaliselt,“ ütles Terras, rõhutades et NATO ei tohi välistada reaalset sõjalist abi Ukrainale.

Euroopa Parlamendi liige lisas, et Eesti peab omalt poolt suurendama märkimisväärselt kaitseinvesteeringuid. „Eesti peab enda iseseisvat kaitsevõimet tugevdama. Vajame riigikaitselaenu vähemalt ühe miljardi euro ulatuses, et katta praegused võimelüngad,“ ütles Terras.

Neljapäeva varahommikul tabasid Venemaa raketilöögid Ukraina eri piirkondi ja sõjalisi objekte. Lööke on kinnitanud ka Ukraina võimud ja Venemaa kaitseministeerium. Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba teatas, et Venemaa on alustanud Ukraina vastu täiemõõdulist sissetungi.

Viimased uudised