Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Isamaa pilt.

Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase (Isamaa) sõnul annab meediasse lekkinud strateegiapaber lootust, et Euroopa Komisjon loobub plaanimajandusele sarnanevast rohepöördest ning seab selle asemel esiplaanile Euroopa Liidu julgeoleku ja majanduse.

Juunis toimub Euroopa Liidu ülemkogu strateegiliste prioriteetide arutelu. Meediasse lekkinud strateegiapaber, millest peaks kujunema liikmesriike koondava Euroopa Liidu Nõukogu suunis uuele Euroopa Komisjonile, seab rohepöörde asemel peamisteks eesmärkideks julgeoleku, välispiiride kaitse ja majanduse.

Riho Terrase sõnul tuleb keskkonnaväljakutsetega tegeleda, aga selle käigus ei tohi kannatada Euroopa majandus ja inimeste toimetulek. „Mõjukas väljaanne Politico sõnastas strateegiapaberi rõhuasetuse fraasiga „kuulid, mitte mesilased”. Võrdlus ei pruugi kõigile meeldida, aga see näitab selgelt, et peame tegelema esmajärjekorras kõige olulisemaga, milleks on kaitsevõime suurendamine ja Euroopa majanduse konkurentsivõime,” rääkis Terras.

Euroopa Parlamendi liikme sõnul peab ka Eesti seadma asjad õigesse perspektiivi. „Eesti majandus on kolmandat aastat languses ning inflatsiooninäitajad Euroopa ühed kõrgeimad. Majanduskasvu ja julgeoleku tagamise asemel tegeleb Eesti valitsus aga hoopis bürokraatia kasvatamise, lõputute maksutõusude planeerimise ja ülipüüdliku roherabelemisega,” ütles ta.

Viide Politico loole: https://www.politico.eu/article/leaked-eu-priority-list-reveals-absence-climate-change-focus/

Viimased uudised