Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tere

Eesti kapitalil põhinev toiduainetetööstuskontsern Maag Grupp on sõlmimas kokkulepet Tere AS emafirma nõuete omandamiseks või refinantseerimiseks, teatasid asjaosalised.

„Tehingu õnnestumiseks on vaja, et saame Terele laenu andnud pankadega – Nordea ja DNB pangaga kokkuleppele, kuidas omandada või refinantseerida pankade nõuded Tere vastu,” selgitas ASi Maag Grupp nõukogu esimees Roland Lepp.

„Ettevõtte usaldusväärsuse taastamiseks on kõige olulisem Tere finantsprobleemide kiire lahendamine,” jätkas Lepp. „Kindlasti soovime omandada Tere nii, et arvestame kõigi partnerite ja võlausaldajate huve. Kui suudame tehingu lõpuni viia, saame tulevikus ühendada Tere ja Maagi tütarettevõtte Farmi AS oskusteabed. Koduturu jaoks on oluline, et see tehing võimaldab oluliselt vähendada toorpiima tänast suuremahulist väljavedu Läti ja Leedu piimatööstustesse.”

Lepa kinnitusel on Maag Grupil pikaajaline kogemus piimanduses, oskused, teadmised ning finantsiline võimekus, et tagada Eesti põllumeestele sujuv koostöö töötlejaga ning õigel ajal õiglane tasu tehtud töö ja toodetud piima eest.

„Loodame, et meie kava realiseerub. Tehingu lõpuleviimiseks peavad täituma mitmed eeltingimused, sest tegemist on tavapärasest keerukama tehinguga. Maag Grupp esitab lähiajal konkurentsiametile taotluse koondumisloa saamiseks,” lisas Lepp.

„Minu jaoks on oluline, et Tere tulevane omanik on tugeva finantsvõimekusega ning suudab tagada Tere kaubamärgi ja tooteportfelli arengu ka tulevikus,” ütles Tere ASi kauaaegne juht Oliver Kruuda. „Usun, et Maag on Tere senistele partneritele hea ja usaldusväärne koostööpartner. Vähetähtis ei ole ka asjaolu, et Maag on kohalik ettevõte, mis hoolib Eesti turust ja Eesti põllumeestest.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised