Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tere ASi ja Farmi Piimatööstuse konsolideeritud käive oli 2018. aasta esimeses kvartalis 26,7 miljonit eurot, mis on 7 protsenti võrra enam kui mullu samal ajal. Ettevõtete konsolideeritud ekspordikäive kasvas samal ajavahemikul 24 protsendi võrra, sealjuures olid peamised sihtturud Soome ja Läti, eksootilisematest riikidest saadeti kaupa ka näiteks Kasahstani ja Afganistani. Toorpiima ostsid Tere ja Farmi Piimatööstus esimeses kvartalis kokku 40 000 tonni.

„Meie fookus on efektiivsuse parandamisel, ekspordil ning nutikal tootearendusel,“ ütles AS Tere ja Farmi Piimatööstuse juhatuse esimees Katre Kõvask. „Oleme suutnud viimase aastaga liikuda väga palju lähemale stabiilsele ja jätkusuutlikule kasvule oma peamistes tootegruppides. Viimase jooksva aasta pingutused eksportturgudel hakkavad kandma esimesi vilju ning kuigi konkurents on väga tihe, on meie toodete kvaliteet piiri taga hinnatud ning kavatseme ekspordi kasvu nimel loomulikult jätkuvalt tööd teha, “ lisas ta.

„Tulevikku vaatame optimistlikult ning oleme kindlad, et keskendudes oma põhitegevusele, suudame kasvada nii kodu- kui eksportturgudel,“ märkis Katre Kõvask. „Oma töös kasutame jätkuvalt nii Tere kui ka Farmi kaubamärki, mis mõlemad tuntud ja hinnatud nii Eestis kui eksportturgudel. Jätkub töö ka tootearendusega ning loodame veel selle aasta sees üllatada paljude põnevate uudistoodetega. Kõik meie kolm piimatööstust töötavad hea koormatusega, samas on meil ka piisavalt kasvuruumi, tagamaks ettevõtete arengut.”

 Tere AS (www.tere.eu) ja Farmi Piimatööstus (www.farmi.ee) on Eesti juhtiv piimatööstuste grupp, mille ühine turuosa värskete piimatoodete turul on ligikaudu 42 protsenti ja mis varub päevas kuni 450 tonni piima. Nii Tere kui ka Farmi kaubamärgid on tuntud ja armastatud, pakkudes tootevalikut, mis küündib 400 erineva tooteni. Ettevõtete gruppi kuuluvates tootmisüksustes ja keskkontoris töötab kokku 541 inimest. Tere ja Farmi 2017.a. konsolideeritud käive oli 106 miljonit eurot, millest eksport moodustas 16 protsenti.

Viimased uudised