Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Telia

Telia on sel aastal oma 5G võrku Eestis jõudsalt edasi arendanud ning nüüd on kõige moodsam mobiilsidevõrk kättesaadav ka Põlva elanikele. 

Telia Eesti tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul plaanib ettevõte sel aastal laiendada oma 5G võrku nii, et see oleks kasutatav enamikus Eesti linnades, maakonnakeskustes ja suuremates alevikes.

„Hea meel on tõdeda, et augustis lisandus esimene 5G tugijaam ka Põlva linna,“ nentis Visse.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel on 5G-l lähiaastate perspektiivis oluline roll kanda ka regionaalse arengu seisukohast, kuna uus tehnoloogia muudab mobiilse interneti kvaliteedi ja kiirused senisest veelgi paremaks, luues inimestele, ettevõtetele ja riigile täiesti uusi digiühiskonna võimalusi.

„5G võimaldab meil juba lähemas tulevikus töötada, õppida ja nautida meelelahutust täiesti uuel tasemel. Samuti meelitab kvaliteetse uue põlvkonna mobiilside tehnoloogia olemasolu regiooni uuendusmeelseid tööstusettevõtteid, kelle tööstusautomaatika lahendused hakkavad tulevikus 5G tehnoloogiast kasu lõikama, luues seeläbi uusi töökohti. Loodame näha 5G toel sündimas täiesti uusi teenuseid ja lahendusi, millest meil täna veel aimugi pole,“ lisas Visse.

5G võrgu kasutamiseks peab olema kliendil lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Eraklientidele pakub ettevõte hetkel 20GB, 40GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Elu pakette, äriklientidele aga 28GB, 56GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Äri pakette. Kõigi nimetatud pakettide kasutajatele on Telia poolt vaikimisi avatud 5G võrgu võimekus.

Selle, kas telefon ka tegelikult 5G-d kasutab, tunneb ära telefoni ekraani ülaservas kuvatava 5G võrgu tähise järgi.

Viimased uudised