Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Plaanid soetada uue televiisori? Vali optimaalne suurus, kõrge resolutsioon ja vajaduspõhised lisafunktsioonid. Õige valiku aluseks on põhjalik kodutöö!

Olgem ausad, tänapäeva televiisorid on saadaval sedavõrd suures sortimendis, et valik võtab ka kõige tehnikateadlikumal inimesel silme eest kirjuks. 32 või 47 tolli? Full HD või Ultra HD? Need on vaid mõned küsimused, millele tasuks enne poodi tormamist mõelda.

Käesolevas artiklis räägimegi televiisori põhilistest omadustest, mida tasub ostu aluseks võtta – loe edasi!

Teleri valimine algab juba enne poodi minekut

Mida suurem seda uhkem? Televiisori puhul see reegel ei kehti, kuna iga ruumi jaoks on optimaalse suurusega ekraan. Just seetõttu soovitame enne poodi tõttamist teha ära kodutöö:

 • Määra teleri asukoht – paigutad selle lauale, seinale või riputad hoopis lakke;
 • Tee kindlaks teleri optimaalne suurus;
 • Mõtle, mis otstarbel telerit vajad – lihtsalt seriaalide vaatamiseks või peaks sellel olema hulgaliselt kaasaegseid lisafunktsioone?

Seejuures veel üks oluline näpunäide – televiisorid tunduvad avaras müügisaalis alati väiksemad, kui nad reaalselt on!

Kuidas määrata ekraani optimaalne suurus?

Foto: Shutterstock.com

Teleri suuruse valimisel tuleb mängu selle vaatamise kaugus, mida on võimalik määrata erinevate tabelite põhjal, kuid kõige lihtsam on meelde jätta nii:

 • Kui vaatamise kaugus on kuni 1,5 meetrit, siis võiks optimaalne suurus olla 32 tolli;
 • Kuni 2,5-meetrise vaatamise kauguse puhul vali max 47-tollise ekraaniga televiisor;
 • Kaugemal kui 2,5 meetrit asuva teleri ekraan võib olla täpselt nii suur, kui rahakott võimaldab!

Siinkohal on tegemist aga puhtalt soovitustega selleks, et teleri jälgimine oleks võimalikult mugav – kes soovib, võib meetri kauguselt ka 80-tollist ekraani vaadata.

Võtmesõna on resolutsioon

Filmiriiulis on Full HD või lausa Ultra HD filmid, kuid mida see tähendab? See tähistab resolutsiooni ehk eraldusvõimet, mida on antud filmide kvaliteetseks edastamiseks tarvis. Just seetõttu soovitame uue teleri valimisel lähtuda eelkõige selle resolutsioonist – valikus on kolm varianti:

 • HD-Ready;
 • Full HD;
 • Ultra HD.

Alla Full HD resolutsiooniga telerite soetamist pigem ei soovitaks, kuna need kipuvad tehnika arengule jalgu jääma. Enamus tänapäeval toodetavast sisust on Full HD formaadis, kuid üha enam liigume Ultra HD suunal.

Kokkvõttes võibki öelda, et kui rahakott vähegi kannatab, siis tasub panustada Ultra HD-le, see on investeering tulevikku!

Mida funktsionaalsem, seda parem!

Kui ekraani diagonaal ja resolutsioon on paika pandud, siis võiks vaadata, missuguseid funktsioonemoodsad televiisorid endas peidavad. Lisafunktsioonidel on ühine eesmärk – nad muudavad teleri tavalisest pildikastist koduseks meelelahutuse meediakeskuseks!

Kas pole mitte põnev?

Smart TVteleviisorid

Foto: Shutterstock.com

Unistad sellest, et saaksid mobiiltelefoni või arvuti mugavalt televiisoriga ühendada? Smart TV tehnoloogia annab Sulle selleks võimaluse.

 • Samsung Smart TV võimaldab nautida erinevaid rakendusi, sotsiaalvõrgustikke ning internetis surfamist ehk kõike seda, mida teeme tavaliselt nutitelefoni või sülearvuti vahendusel;
 • LG Smart TV telerid paistavad aga silma oma lihtsuse ja kasutajamugavusega. Funktsioon Smart Share võimaldab näidata teleriekraanil arvutis, mälukaardil või kõvakettal olevaid fotosid või videoid. LG pakub väga suurt valikut tasulisi ja tasuta rakendusi igale maitsele, mida saab alla laadida veebipoest LG App.

Vana teler jääb tehnoloogia arengule jalgu ja plaanid soetada uue? Ära mõtle üle – vali optimaalne suurus, võimalikult kõrge eraldusvõime ning vajaduspõhised funktsioonid. Kiire ja mugava ostu sooritamiseks astu 1a.ee nutipoodi, kust leiad eest turu parima telerite valiku!

Viimased uudised