Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased on välja selgitanud, et D-vitamiini lisand on tõhus ja odav vahend koroona vastu. D-vitamiini puudus on aga koroona ohutegur.

Brüsseli Free University teadlased tegid värske uuringuga kindlaks, et D-vitamiini puudusega meeste puhul on koroonaga haiglasse sattumine viiendiku võrra tõenäolisem. Varasemates uuringutes on leitud sarnaseid seoseid koroona ja D-vitamiiniga, vahendab Daily Mail.

Hiljutisest Indoneesia uuringust tuli välja, et 99 protsenti D-vitamiini puudusega haiglasse sattunud koroonapatsientidest surid. D-vitamiini normaalse tasemega koroonapatsientide hulgas oli suremus vaid 4,1 protsenti.

Tumeda nahavärviga inimestel on vaja rohkem päikest, et saada vajalik kogus D-vitamiini.  Vanemad inimesed on suuremas ohus, sest nende organism toodab vähem D-vitamiini. Üle maailma elab D-vitamiini puuduses hinnanguliselt miljard inimest.

Teadlased kardavad, et karantiinid ja sisetingimustes elamine vähendab veelgi inimeste D-vitamiini taset. Inimese organism toodab D-vitamiini kokkupuutel päiksevalgusega B-ultraviolettkiirguse toimel. D-vitamiini on ka munades, punases lihas, lisanditega võileivamääretes ja täispiimas. Liiga suurtes kogustes D-vitamiini tarvitamine võib põhjustada luuvalu ja neerukive.

Lapsed alates 1. eluaastast ja täiskasvanud vajavad 10 mikrogrammi D-vitamiini päevas, imikud 8,5-10 mikrogrammi.

Viimased uudised