Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

USA New Yorgi ülikooli Grossmani arstiteaduskonna teadlased leiutasid ravimikokteili, mis aitab vähendada koroonapatsientide suremust poole võrra. See kokteil koosneb malaariaravimist hüdroksüklorokviinist, asitromütsiinist (antibiootikum) ja tsingist.

Ravimite manustamine ei mõjutanud siiski patsientide haiglas oleku aega ning hingamisaparaadi või lisahapniku vajadust. Teadlased võtsid aluseks 932 koroonapatsiendi andmed, kes võeti haiglasse sisse 2. märtsist kuni 5 aprillini, vahendab Daily Mail.

Ravimikokteili saanud patsiendid tervenesid ülejäänutest 1,5 korda suurema tõenäosusega ja nad surid 44 protsenti väiksema tõenäosusega.

Arstid proovisid erinevaid ravimeid, et teada saada, mis koroona vastu töötab ja mis mitte, ütles dr Joseph Rahimian. Teada oli, et tsingil on viirusevastane toime, mistõttu prooviti ka seda. Uuring asja kohta on avaldatud teadusveebis medRxiv.org, aga seda pole veel kriitilise pilguga üle vaadatud ehk retsenseeritud.

Ligi pooltele patsientidele anti hüdroksüklorokviini, asitromütsiini ja tsinksulfaati, teine pool sai lihtsalt hüdroksüklorokviini ja asitromütsiini. Uuring näitas, et need, kes said 3 komponendist koosnevat ravimikokteili, paranesid teistest 1,5 korda kiiremini. Samuti oli nende tõenäosus surra 44 protsenti väiksem.

Teadlaste väitel vähendas tsingi lisamine vajadust hingamisaparaadi järele ja intensiivravile sattumise ohtu. Mõlemad grupid veetsid siiski haiglas keskmiselt ühepalju aega ehk 6 päeva ja keskmiselt 5 päeva hingamisaparaadi all. Nad vajasid samapalju lisahapnikku.

Uuringu läbiviimisel osalenud dr Rahimian ütles, et tema arvates on just tsink see, mis omab koroonaviiruse vastu ravivat toimet. Hüdroksüklorokviin aitab omakorda viia tsingi rakkudesse, suurendades selle mõju. Organism talub tsinki üldiselt hästi ja sel on vähe kõrvalmõjusid.

Viimased uudised