Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Briti Oxfordi ülikooli teadlased väidavad, et ka ilma haiguse sümptomiteta inimesed levitavad koroonaviirust edasi ning on pahased Maailma Terviseorganisatsiooni WHO peale, mis levitab vastupidist juttu.

WHO on seni levitanud infot, justkui ilma haiguse sümptomiteta inimesed koroonaviirust edasi ei levita või levitavad väga vähe. Oxfordi teadlaste väitel on see aga vale, vahendab Daily Mail.

WHO uute nakkuste ja zoonoosi osakonna juhataja dr Maria Van Kerkhove ütles, et haiguse sümptomiteta inimesed pole peamine koroonaviiruse nakkusallikas ja väga vähestel juhtudel on ilma sümptomiteta inimesed haigust edasi levitanud.

Harvardi ülikooli teadlased aga väidavad, et on teaduslikult korduvalt ära tõestatud, et ka ilma sümptomite ehk haigustunnusteta inimesed levitavad kergesti koroonaviiruse nakkust edasi. Teadlaste väitel tugineb WHO oma väidetes andmetele, mida pole teiste teadlastega veel jagatud.

Kui ilma haigustunnusteta inimesed ohtu ei kujuta, siis on inimestel tekkinud õigustatud küsimus, miks on üldse vaja piiranguid, maskide kandmist ja distantsi hoidmist. Teadlaste väitel ongi asümptomaatiline levik selle haiguse puhul Achielluse kand, mis muudab selle haiguse väga ohtlikuks. Haigus levib ka nende inimeste kaudu, kel pole haigusnähtusid ja selline levik on küllalt laialdane.

Harvardi terviseinstituudi direktor Dr Ashish K Jha ütles, et ühel viiest koroonaviirusega nakatunust ei ole mingeid haiguse sümptomeid. Nad tunnevad end hästi ja levitavad haigust edasi, rääkis dr Jha. Seetõttu on vaja jätkuvalt hoida distantsi, kanda maski ja pesta käsi.

Hiljem WHO taganeski oma väidetest, märkides, et see oli arusaamatus, kui väideti, et asümptomaatilised inimesed ei kujuta endast ohtu.

Viimased uudised