Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teadlased hoiatavad otsustajaid, et esimestele koroonavaktsiinidele pole mõtet suuri lootui panna, kjuna nad ei pruugi eriti hästi töötada.

Esimesed vaktsiinid ei pruugi nakatumist ära hoida ja võivad leevendada ainult haiguse sümptomeid. Vaktsiinide efektiivsus võib algul olla ainult 40-60 protsenti, vahendab Daily Mail.

Seni maailmas kõige lootustandvama, Oxfordi ülikooli vaktsiini efektiivsuseks on hinnatud 50 protsenti. Samas aga peetakse suureks asjaks juba seda, kui vaktsiin suudab haigusnähtusid leevendada.

Esimesed vaktsiinid peaks jõudma turule järgmise, 2021. aasta alguses. Vaktsineerima peab inimesi tõenäoliselt kaks korda, teine kord tuleb kuu aega hiljem. Mõned inimesed vajavad kahte erinevat vaktsiini.

Kui inimesed loodavad, et vaktsineerimine annab viiruse vastu immuunsuse terveks eluks ja saab jätkata tegevust nagu varem, siis nii see asi ei ole.

Briti teadlased alustavad jaanuaris esimest korda maailmas vabatahtlike nakatamist koroonaviirusega SARS-CoV-2, et kontrollida, kuidas vaktsiin nende peal reaalselt töötab. See võimaldab kiirendada vaktsiini väljatöötamist, kuna pole vaja oodata, et vaktsiini saanud inimesed loomulikul teel nakatuksid. Sellest eksperimendist võtab osa 100-200 inimest. Kokku osaleb vaktsiinitestides Ühendkuningriigis ligi 2000 vabatahtlikku. Üle kogu maailma osaleb testides 37 000 inimest.

Viimased uudised